Rus uçakları saldırıyor! - Haber34
USD
5,3928
EURO
6,0826
ALTIN
214,1096

Rus uçakları saldırıyor!

Suriye’de Rus Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçaklarının Halep’in kuzeyinde muhaliflerin denetiminde olan belde, köy ve cephe hatlarına yoğun saldırı başlattığı bildirildi. Yerel kaynaklar, Rus savaş uçaklarının Halep’in kuzeyindeki PYD  militanlarına hava desteği sağladığını, militanların ise karadan muhaliflerin elindeki Deyr Cemal beldesine saldırdığını aktardı. Aynı bölgeye hava saldırısında ise ölen ve yaralananların olduğunu bildiren kaynaklar, ”Rus […]

Rus uçakları saldırıyor!

Suriye’de Rus Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçaklarının Halep’in kuzeyinde muhaliflerin denetiminde olan belde, köy ve cephe hatlarına yoğun saldırı başlattığı bildirildi.

Yerel kaynaklar, Rus savaş uçaklarının Halep’in kuzeyindeki PYD  militanlarına hava desteği sağladığını, militanların ise karadan muhaliflerin elindeki Deyr Cemal beldesine saldırdığını aktardı. Aynı bölgeye hava saldırısında ise ölen ve yaralananların olduğunu bildiren kaynaklar, ”Rus savaş uçakları insani yardım yolundaki araçlara da saldırdı. Saldırıda çok sayıda yangın çıktı” dedi.

 

”Ruslar saldırı yerine giden sivil savuna ekibine saldırdı”

 

Rus uçaklarının Deyr Cemal’in çevresindeki İhsin ve Kafr Nasih köyüne  giden sivil savunma ekibine saldırdığını saldırıda ekipten yaralananların da  olduğunu aktaran kaynaklara göre ”Rus uçakları Halep’in kuzeyinde muhaliflerin  DAEŞ’le olan cephe hatlarına da saldırıyor. Ruslar bugün de muhaliflerin DAEŞ  güçlerinin cephe hattına giden yolları bombaladı. Deyr Cemal’de de un  değirmenlerine saldırdı.”  “İhris’teki muhalif birliklerin havan topu ve doçkalarla DAEŞ’e  saldırdığını” aktaran kaynaklar, “ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine bağlı  savaş uçaklarının da muhaliflere havadan destek verdiğini” dile getirdi.

 

Rusya, Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesinin  ardından, Türkiye sınırı ve Halep arasındaki koridoru kapatmak amacıyla terör  örgütleri PYD ve DAEŞ’in ilerleyişine destek veriyor. Teör örgütü DAEŞ önceki gün de Rusya’nın hava desteğiyle Soran’dan  ilerleyerek, Azez güneydoğusunda muhaliflerin kontrolündeki Kafra ve Cariz  köylerinin kontrolünü ele geçirmişti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM