4 ilçede eğitim durdu! - Haber34
USD
5,3582
EURO
6,0681
ALTIN
214,3023

4 ilçede eğitim durdu!

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde 14-16 Aralık,  Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde 14-15 Aralık ve Artvin’in Murgul ilçesinde ise  16 Aralık’ta örgün ve yaygın eğitime ara verildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla illere gönderilen yazıda,  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında ortak sınavların ve  mazeret sınavlarının sorunsuz gerçekleştirildiği ancak sınav sonrası Şırnak’ın  Silopi ve Cizre, […]

4 ilçede eğitim durdu!

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde 14-16 Aralık,  Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde 14-15 Aralık ve Artvin’in Murgul ilçesinde ise  16 Aralık’ta örgün ve yaygın eğitime ara verildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla illere gönderilen yazıda,  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında ortak sınavların ve  mazeret sınavlarının sorunsuz gerçekleştirildiği ancak sınav sonrası Şırnak’ın  Silopi ve Cizre, Artvin’in Murgul, Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçelerinde bazı  okullarda eğitime erişimle ilgili sıkıntılar tespit edildiği belirtildi.

Aksayan eğitim ve öğretimin telafi edilmesine ilişkin alınması gereken  tedbir ve uygulanacak yöntemler konusunda öğretmenlerin hizmet içi eğitime  alınmasının kararlaştırıldığına işaret edilen yazıda, bu nedenle Şırnak’ın Cizre  ve Silopi ilçelerinde 14-16 Aralık, Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde 14-15  Aralık ve Artvin’in Murgul ilçesinde ise 16 Aralık’ta örgün ve yaygın eğitime ara  verildiği ifade edildi.

Öte yandan, öğretmenlere Türkiye genelinde eğitim görecekleri  merkezlerin SMS yolu ile duyurulacağı bildirildi. İlgili mevzuat çerçevesinde  hizmet içi eğitime alınacak öğretmenlerin yolluk ve yevmiyelerinin Bakanlıkça  karşılanacağı kaydedildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM