AB’ye Vizesiz Geçiş - Haber34
USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

AB’ye Vizesiz Geçiş

AB’ye Vizesiz Geçiş
Hangi Ülkeler Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Etmeyecek? Avrupa Birliği’nde vize zorunluluğunun kalktığı ülkeler hangileri? Avrupa Birliği komisyonunun Türkiye’ye vizelerin kaldırılması talebinden sonra internette en çok aranan haber Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz geçişin yapılacağı ülkeler oldu.

AB’ye Vizesiz Geçiş

Türkiye’ye vizelerin kaldırılması talebinden sonra internette en çok aranan haber Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz geçişin yapılacağı ülkeler oldu.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebileceğiz İşte O Ülkeler ?

Son dakika haberi olarak gelen Avrupa Birliği Komisyonunun Türkiye’ye vizelerin kaldırılması talebinin ardından internet kullanıcılarının en çok aradığı soru “Hangi AB ülkelerine vize kalktı” sorusu oldu.İşte merak edilen sorunun cevabı:
Haziran ayının sonuna doğru Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’a giderken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmeyecek.Bu ülkelerin yanı sıra şehir devletleri olan Monako,San Marino ve Vatikan’a da vizesiz girilebilecek.Türk vatandaşları bu ülkelerde turistik ve ziyaret amaçlı en fazla 180 gün kalabilecekler.
Ancak İngiltere ve İrlanda Schengen üyesi olmadıkları için vize uygulaması devam edecek.AB Komisyonunun aldığı karar doğrultusunda yeni biyometrik pasaport ve parmak izi olmayan Türkiye vatandaşları yeni pasaportlara sahip olana kadar AB’ye giremeyecek.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM