Almanya, Irak'a Borç Verecek - Haber34
USD
5,3575
EURO
6,1043
ALTIN
214,3449

Almanya, Irak’a Borç Verecek

Irak Göç ve Göçmenler Bakanı Derbaz Muhammed, terör örgütü DAEŞ’in elinden geri alınan bölgelerin yeniden inşa edilebilmesi için Almanya hükümetinin Irak’a 500 milyon avro borç vereceğini açıkladı. Muhammed, Kerkük kentindeki iç göçmen ve sığınmacıların durumunu yakında takip etmek için İl Valisi Necmeddin Kerim ile görüştü. Taraflar arasındaki görüşmenin ardından, Muhammed ve Kerim ortak bir basın toplantısı […]

Almanya, Irak’a Borç Verecek

Irak Göç ve Göçmenler Bakanı Derbaz Muhammed, terör örgütü DAEŞ’in elinden geri alınan bölgelerin yeniden inşa edilebilmesi için Almanya hükümetinin Irak’a 500 milyon avro borç vereceğini açıkladı.

Muhammed, Kerkük kentindeki iç göçmen ve sığınmacıların durumunu yakında takip etmek için İl Valisi Necmeddin Kerim ile görüştü.

Taraflar arasındaki görüşmenin ardından, Muhammed ve Kerim ortak bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü DAEŞ’in elinden geri alınan bölgelerin tekrar inşa edilmesi için ciddi çabaların seferber edildiğini ifade eden Muhammed, “İç göçmenlerin sağlıklı bir şekilde evlerine dönebilmeleri için bakanlar kuruluna yasa teklifinde bulunduk. Söz konusu bakanlar yasayı henüz onaylamadı ancak meclise gelmesi ve kanunlaşması halinde evlerine dönemeyen birçok vatandaşın sorunu çözülecektir” ifadelerine yer verdi.

Irak’taki iç göçmeler için uluslararası yardım talebinde bulunulduğunu belirten Muhammed, “Kurtarılan bölgelerin yeniden inşası için Almanya Irak’a 500 milyon avro borç verecek. Irak’ın hiçbir bölgesinde ayrım yapılmaksızın, bu para yeniden imar için kullanılacaktır” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM