Arınç iddialara cevap verdi - Haber34
USD
5,3582
EURO
6,0681
ALTIN
214,3023

Arınç iddialara cevap verdi

Bülent Arınç, hakkında yapılan yeni oluşum iddiaları üzerine açıklamalarda bulundu.

Arınç iddialara cevap verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi içinde yaşananlar Türkiye siyasi gündeminde merak konusu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından Genel Başkan olarak göreve gelen Binali Yıldırım çalışmalarına başladı.

Bu gelişmenin ardından kamuoyunda AKP içinde çözülmeler beklenirken, merak edilen ilk konu Bülent Arınç’ın düşünceleri oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve parti içinde bazı isimlerle arası kötü olduğu söylenen Bülent Arınç hakkında “yeni bir oluşum” iddiaları yer alırken Arınç, konu ile ilgili Rotahaber’e açıklamalarda bulundu.

Hepsinin arkadaş olduğunu söyleyen Arınç, “Ben 2005’te Meclis Başkanı’ydım. İslam Konferansı Örgütü, Zirve Toplantısı yapıyor Mekke’de. Sayın Ahmet Necdet Sezer ben gitmem dedi. Ben Meclis Başkanı olarak mecburen bu zirveye katıldım. Allah’a hamdettim iyi ki katılmışım. Çünkü bizzat kralın davetiyle hem tavaf yaptık, hem de Kabe’nin içini ziyaret etme imkanı buldum. Bu herkese nasip olacak bir şey değil. Bu toplantıda Türkiye’nin düşüncelerini açıkladım. O güne ait bir fotoğraf var. Benim bir arkamdaki sırada Dışişleri Bakanı Abdullah Gül var. Onun bir arkadaki sırada da Sayın Abdullah Gül’ün danışmanı Ahmet Davutoğlu var. Şimdi bu fotoğrafa baktığım zaman gözlerim yaşarır. Biz böyle bir arkadaşlıktan geldik. İki sene sonra arkamdaki önüme geçti, Cumhurbaşkanı oldu. Üç sene sonra da en arkadaki geldi, Başbakan oldu. Bu Allah’ın bir lütfudur. Bizim aramızdaki bu protokol ölçüsü mesafe değildir. Biz bir yola çıktık, bir davaya inandık ve birbirimize güvendik” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    1 YORUM

    • NİHAT SOYLU 3 Haziran 2016

      Sayın Arınç Sizi Mevkilere Getiren Kim Öce Allah Sonra Vesile Olan kim nankörlük Etmeyin O Üçlü Rahat Yatağında uyuyorsunuz Size Bir tek Söz Eden Varmı Siz Okoltuklarda Rahat otuurken Herk Yedi Düvel Halla Sayın Cumhur Başkanına Ölümüne saldırıyor Bu gün Siper olmanız gerekirken Laf yetştimeyin Allah İçin

      Cevapla