Bal ve Sarımsak Mucizesi! - Haber34
USD
5,3537
EURO
6,0732
ALTIN
214,2532

Bal ve Sarımsak Mucizesi!

Günümüzde pek çok hastalığın iyiye gitmesinde kullanılan ve oldukça etkili olan Sarımsak ve Bal ikilisi kullanılmaya ve yararlı olmaya devam ediyor. Soğuk algınlığı, grip, astım, iltihap ve yorgunluk gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bu ikili kolestrol düzeyinin iyileşmesinde de etkili rol oynamakta. GÖRME BOZUKLUĞUNA İYİ GELİYOR Öte yandan görme bozukluğuna da iyi gelen bu […]

Bal ve Sarımsak Mucizesi!

Günümüzde pek çok hastalığın iyiye gitmesinde kullanılan ve oldukça etkili olan Sarımsak ve Bal ikilisi kullanılmaya ve yararlı olmaya devam ediyor. Soğuk algınlığı, grip, astım, iltihap ve yorgunluk gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bu ikili kolestrol düzeyinin iyileşmesinde de etkili rol oynamakta.
GÖRME BOZUKLUĞUNA İYİ GELİYOR
Öte yandan görme bozukluğuna da iyi gelen bu ikilinin görme bozukları arasında en çok şikayet alan miyop hastalığına da devasa bir merhem olduğu uzmanlar tarafından sıkça dile getiriliyor.
NASIL YAPILIR?
Bu ilacı hemen hemen herkesin kendi evinde yapması oldukça mümkün. Sarımsağı ve limonu ince ince doğrayıp ardından bal ve keten tohumu yağını ekleyin. Tahta kaşığı ile iyice karıştırdıktan sonra cam kavanoz ile birlikte buzdolabınızda muhafaza edin. Yemek öncesinde üç öğün bir kaşık tüketin.
FARKLI ÖZELLİKLERE SAHİPLER
Bal sirkesi, diğer sirkelere oranla farklı özellikler içerdiği için vücudu temizlediği ve beyin, sinir, sindirim gibi vücutta buluan çeşitli sistemlere iyi geldiği belirtildi. Uludağ Üniversitesi Arıcılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi Kurucusu olan ve arılar üzerine araştırmalar yapan Prof. Dr. Ercan Dülgeroğlu, yayımladığı bir makalede bal üzerinde çalışmalar yaparken bu ürünün sirkesinin üretilmesi fikrinin akıllarına geldiğini ifade etti.
Dülgeroğlu, bal sirkesinin en önemli etkisi, vücudumuzun temizlenmesi etkisi olduğunu belirterek, “Sirke vücuda alındığı zaman, vücuttaki sularla birleşir. Böylece alkali ortamlar oluşur ve hücre duvarları arasındaki geçirgenlik artar. Dolayısıyla, vücut içindeki bütün dolaşım sistemleri, çok rahat bir dolaşıma tabi tutulur. Böylece vücut içinde atılamayan ve biriken maddeler, ter yolu ve idrar yollarıyla dışarı atılabilir. Yani diyebiliriz ki, damarların içinde temizlik yapıyor” sözlerine yer verdi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM