Beyin Tümörü Artışının Sebebi Cep Telefonları mı? - Haber34
USD
5,3679
EURO
6,0818
ALTIN
214,6350

Beyin Tümörü Artışının Sebebi Cep Telefonları mı?

Beyin Tümörü Artışının Sebebi Cep Telefonları mı? Yapılan yeni bir araştırma ile kanser ve cep telefonu ilişkisine ışık tutuldu.

Beyin Tümörü Artışının Sebebi Cep Telefonları mı?

Beyin Tümörü Artışının Sebebi Cep Telefonları mı?

Yapılan yeni bir araştırma ile kanser ve cep telefonu ilişkisine ışık tutuldu.

2009’ da San Francisco’da satılan cep telefonlarının üzerinde yayılan radyasyon dan dolayı kansere yakalanma riski konusunda uyarılar içeren çıkartmalar olması istendi. Ancak bu kararname Mayıs 2013 te tarihin derinliklerine gömüldü.

Cancerepidemiology.net adresinde ; daha önce bir çok kez gündeme gelen cep telefonlarının beyin tümörüne ve kansere sebep olan tartışmalarla ilgili yeni yayınlanan bir rapora yer veriliyor.

Avusturalya’da 1982-2013 yılları arasındaki beyin tümörü vakaları cep telefonu kullanım oranıyla eşleştirildi ve bilgisayar modeline dayanan tahminler yapıldı. Kadınlar arasında belli bir seviyede kalan beyin tümörü,erkekler arasında artış göstermiş. Ancak bu artışın 1982 civarında cep telefonlarının kullanımından önce gerçekleşmiş olduğu görülüyor.

Elde edilen sonuçlara göre cep telefonu kullanımının artmasıyla beyin tümörü artışının bir ilişkisi olmadığı görülüyor. Kanser oranındaki artışın gelişmiş görüntüleme teknikleri kullanılarak kanserin daha iyi algılanacağı düşünülüyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM