Bir Türk Uzaya Çıkacak - Haber34
USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Bir Türk Uzaya Çıkacak

 Bir Türk Uzaya Çıkacak İTÜ Uzay Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Halit Kayıkçı 2017’de planlanan uçuşta uzay sınırını geçecek ilk Türk olacak. Uluslar arası bir yarışmaya katılıp en yüksek puanı alan Kayıkçı,uzayı görmek için gün sayıyor. 1 hafta Amerika’da astronot eğitimi aldığını söyleyen başarılı öğrenci şu açıklamayı yaptı : “Yarışmaya katılanlar içerisinde en yüksek puanı […]

Bir Türk Uzaya Çıkacak

 Bir Türk Uzaya Çıkacak

İTÜ Uzay Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Halit Kayıkçı 2017’de planlanan uçuşta uzay sınırını geçecek ilk Türk olacak. Uluslar arası bir yarışmaya katılıp en yüksek puanı alan Kayıkçı,uzayı görmek için gün sayıyor.

1 hafta Amerika’da astronot eğitimi aldığını söyleyen başarılı öğrenci şu açıklamayı yaptı : “Yarışmaya katılanlar içerisinde en yüksek puanı alanlara uzay bileti verildi. 2017’de planlanan uçuşta uzay sınırını geçip, 103 kilometreye kadar çıkarak, dünyayı küre şeklinde görüp tekrar dünyaya geri geleceğim”İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Bölümü öğrencisi olan Kayıkçı açıklamasında uzaya çıkmanın çocukluk hayali olduğuna değindi, küçük öğrencilere tavsiye olarak ; “Hayallerinin peşinden koşsunlar ve mücadele etsinler” dedi.

Tavsiye:  İNTERNETTEN HIRDAVAT ÜRÜNLERİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM