Bu ülkede 2 gün çalışma, 5 gün izin var - Haber34
USD
5,3582
EURO
6,0681
ALTIN
214,3023

Bu ülkede 2 gün çalışma, 5 gün izin var

Devlet Memurları 2 Gün Çalışacak Venezuela da yaşanan kuraklığın sonucunda hükümet tedbir olarak devlet memurlarının haftanın 2 günü çalışıp,5 günü izinli olacaklarını duyurdu.Memurların Pazartesi ve Salı günleri işe gideceğini enerji tasarrufu tedbirleri kapsamında kamu çalışanlarının mesai günlerinin kısa süreliğine kısaltıldığı açıklandı. Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından yapılan açıklamada ; ülkede yaşanan şiddetli kuraklık nedeniyle en […]

Bu ülkede 2 gün çalışma, 5 gün izin var

Devlet Memurları 2 Gün Çalışacak

Venezuela da yaşanan kuraklığın sonucunda hükümet tedbir olarak devlet memurlarının haftanın 2 günü çalışıp,5 günü izinli olacaklarını duyurdu.Memurların Pazartesi ve Salı günleri işe gideceğini enerji tasarrufu tedbirleri kapsamında kamu çalışanlarının mesai günlerinin kısa süreliğine kısaltıldığı açıklandı.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından yapılan açıklamada ; ülkede yaşanan şiddetli kuraklık nedeniyle en büyük barajındaki su seviyesinin hidroelektrik çalıştırma seviyesinin alt limitine yaklaştığını bu nedenle çeşitli tedbirler almak zorunda kaldıklarını ifade etti. Devlet memurlarının en az 2 hafta süreyle haftanın 2 günü işe gideceklerini ancak işe gitmedikleri günlerinde maaşını alacaklarını duyurdu.

Bu ay başından beri Cuma günleri tatil edilen devlet memurlarına ilkokul öğretmenlerinin de eklendiğini,bunun yanında devlet hastaneleri ve market çalışanlarının normal mesailerinin devam edeceği belirtildi

Enerji Bakanı Luis Motta’nın açıklamasına göre bu hafta itibariyle 40 gün boyunca günde 4 saatlik elektrik kesintileri olacak.

Maduro’nun nisan başında yaptığı açıklamada,enerji tasarrufu amacıyla devlet memurlarının Cuma günleri tatil edilmiş,kadınların saçlarını saç kurutma makinesiyle kurutmamaları,halkın kıyafetlerini ütülememeleri duyurusu yapılmıştı.

Venezuela hükümeti yaşanan enerji krizini El Nino hava olaylarına ve muhalifler tarafından düzenlenen sabotaj eylemlerine bağlarken; uzmanlar krizin yatırım eksikliğinden olduğunu iddia ediyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM