• Bugün 23 Nisan

  Bugün 23 Nisan

  Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Tüm yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerde törenler yapılacak. Başkentteki törenler, Anıtkabir’i ziyaretle başlayacak.

  Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Tüm yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerde törenler yapılacak. Başkentteki törenler, Anıtkabir’i ziyaretle başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik başkanlığındaki öğretmenler ve öğrencilerin Anıtkabir ziyaretinden sonra, TBMM Başkanı Köksal Toptan Anıtkabir’i ziyaret edecek. Birinci Meclis binasında düzenlenecek törenden sonra, 19 Mayıs Stadyumu’nda öğrencilerin gösterileri başlayacak. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Anamuhalefet lideri, yüksek yargı organları başkanları, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları, bakanlar, milletvekillerinin katılacağı törenden sonra, büyükler koltuklarını çocuklara bırakacak.

  İstanbul`da 23 Nİsan Etkinlikleri

  İstanbul`daki çeşitli alışveriş merkezleri, kulüpler ve eğitim kurumları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çocuklara birbirinden cazip eğlenceler sunuyor.

  Akmerkez, çocuklar için etkinlikler düzenliyor!
  17 – 25 Nisan tarihleri arasında “Okullar Arası Karma Resim Sergisi” Ulus Özel Musevi Ana ve İlköğretim Okulu, Özel Alev Ana ve İlköğretim Okulu, Özel BJK İlköğretim Okulu, Özel FMV Ayazağa Işık Ana ve İlköğretim Okulu, Özel FMV Nişantaşı Işık Ana ve İlköğretim Okulu, Özel HEV Kemerköy Ana ve İlköğretim Okulu, Özel İstanbul Koleji, Kids Ana Okulu, Özel Küçük Prens Ana ve İlköğretim Okulu, Özel Şişli Terakki Ana ve İlköğretim Okulu, Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı Özel Kemer İlköğretim Okulu, Özel Pinokyo Işıl Ana Okulu, Teis Pinocchio International, Özel Yüzyıl Işıl Ana İlköğretim Okulu ve Ütopya İlköğretim Okulu’nun katılımıyla, food court katında bulunan sergi alanında ziyaretçileri bekliyor.

  23 Nisan 2008 Çarşamba günü saat 16:00’da; alt çarşı havuz kenarında, Özel Alev Okulları Çocuk Korosu, “Dünden Bugüne Çocuk Şarkıları” adıyla ziyaretçilere hoş bir müzik dinletisi sunuyor.3., 4., 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşan 80 kişilik Özel Alev Okulları Çocuk Korosu 23 Nisan ruhunu hem kendileri yaşıyor hem de dinleyenlere yaşatıyor.

  23 – 27 Nisan tarihlerinde saat 10:00 – 20:00 arasında HASBRO, çocuklara yönelik aktivite alanları oluşturarak birbirinden keyifli oyunlar sunuyor. Twister, Çılgın çubuklar, Jenga gibi eğlenceli oyunların yanı sıra “Transformers Arm Blaster” ile hedef vurma ve “My Little Pony” süsleme gibi yaratıcılık ve dikkat isteyen oyunlar da çocuklara eğlenceli anlar yaşatıyor. Tüm özel günlerde ziyaretçilerini değişik süsleme ve aktivitelerle karşılayan Akmerkez, bu yıl da dev palyaçolu süslemesi ve birbirinden eğlenceli etkinlikleriyle hem küçüklere hem de büyüklere özel bir 23 Nisan yaşama fırsatı sunuyor.

  Yer: Akmerkez
  Tarih: 23 - 27 Nisan 2008

  23 Nisan Tasarım Bayramı
  `Tasarım Kentleri` sergisinden yola çıkılarak hazırlanan etkinlikler, tasarım dünyasının renklerine, şekillerine, tasarım kültürünün geçmişi ve geleceğine odaklanacak. 3. Çocuk Şenliği, tasarım nesneleri üzerine düşünen, araştıran, fikir geliştiren, malzemeleri merak eden, fikirlerini paylaşan ve kendi tasarımlarını oluşturmak isteyen tüm çocukları İstanbul Modern’de buluşturacak. Ayrıca çocuklar aileleriyle birlikte atölye çalışması da gerçekleştirecek.

  23 Nisan Çarşamba günü, bir buçuk saatlik programlarla gerçekleştirilecek olan 3. Çocuk Şenliği’nde her çocuk, kendi yaş grubuna uygun etkinlik saatine katılabilecek. Bu etkinliklerde çocuklar, sergi salonlarında gezecek ve izlenimlerini düşleriyle buluşturan tasarımlar yaratacaklar. 4-5 yaş arası çocuklar mat ya da saydam malzemelerle renkli oyuncaklar tasarlayacaklar. 6-7 yaş arası çocuklar, karton kutudan kişisel nesneler yaratacaklar.

  8-10 yaş arası çocuklar, mimari, tasarım, gıda endüstrisi ve plastik sanatlarda kullanılan 60 çeşit yumuşak malzemeyi tanıyacak ve bu malzemelerin sıradışı kullanımları üzerine düşünecekler. 11-13 yaş arası çocuklar ise müzenin sergi salonlarında, sanat yapıtlarından yola çıkarak maskeler ve kostümler yaratacaklar.

  İstanbul Modern Sanat Müzesi, 3. Çocuk Şenliği’nde düzenlediği bu etkinliklerin dışında ayrıca çocukların aileleri ile birlikte katılabilecekleri "Köprü Kentö" isimli atölye çalışması da gerçekleştirecek. Bu çalışmada aileler sergi salonlarında tasarım dünyasının ustalarını tanıyıp, eserlerini inceledikten sonra birlikte üç boyutlu ahşap köprülerle donatılmış bir kent maketi yaratacaklar.

  Yer: İstanbul Modern
  Tarih: 23 Nisan 2008

  23 Nisan`da bütün çocuklar Parkorman`da
  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi birbirinden renkli eğitici, öğretici ve eğlenceli etkinliklerinin yanında; çocukların sevgili Hepsi Grubu konseri ile karnaval havasında kutlanacak! BKM ve Parkorman işbirliği ile gerçekleşecek olan 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde HEPSİ Grubu saat 18:30’da sahne alacak. Aynı gün birbirinden renkli eğlencelere ev sahipliği yapacak olan Parkorman, saat 12:00’de kapılarını çocuklar için açacak.

  Saat 13:00’te başlayacak olan 23 Nisan Şenliği’nde açılış, şarkılar ve dans eşliğinde Volkan Severcan’ın konuşması ile başlayacak. Popüler çocuk şarkıları, danslar, yarışmalar, İllüzyonist Raif Kahraman’ın gösterisi, okulların 23 Nisan için özel olarak hazırladığı gösteriler, güncel konu sohbetleri, yarışma ödül törenleri, Dj müziği ile animatör ve dansçılar eşliğinde organize edilen kostüm partisi ve daha birçok etkinlik çocukları bekliyor.

  Gün boyunca panayır ortamında devam edecek olan serbest atraksiyonlar, troller, gondol, transfer, tırtıl, mikado, halka atışı, bilmece, deste-düzine, örümcek ağı, denge, labirent, tırmanma, şimşek, hedef atışı ve birçok masa başı aktivitesi, tam bir karnaval ortamında çocuklar ile unutulmaz bir gün yaşanacak.

  Yer: Parkorman, Maslak
  Tarih: 23 Nisan 2008
  Telefon: 0212 328 20 00

  Marmara Eğitim Kurumları, ‘23 Nisan Çocuk Şenliği’ne ev sahipliği yapıyor
  23 Nisan Çarşamba günü saat 10.30-17.00 arası Marmara Eğitim Köyü’nde gerçekleşecek olan şenlikte Murat Boz bir konser verecek.  Karnaval tadında gerçekleşecek şenlikte aynı zamanda şişme oyuncaklar, animatörler, eğlence ekipmanı (pamuk şeker, popcorn, macuncu, gözlemeci, v.b.), spor etkinlikleri, uçurtma festivali, ebru sanatı gösterisi, Hacivat karagöz gölge oyunu gibi eğlencelere de yer verilecek.

  Şenlik davetiyeli olup, ayrıca sosyal sorumluluk projesi kapsamında Anadolu yakasındaki tüm anaokulları ve ilköğretim okulları öğrencileri arasında yapılan ‘Hayatın Kaynağı Su’ konulu resim yarışmasının ödülleri de sahiplerine verilecek.

  Yer: Marmara Eğitim Köyü
  Tarih: 23 Nisan 2008
  Saat: 10.30 - 17.00
  Tel: 0216 626 10 00

  Geleneksel KG&CC 23 Nisan Çocuk Şenlikleri
  KG&CC`de outdoor aktiviteleri, animasyonlar, özel şovlar, dans gösterileri, sürpriz yarışmalar, şişme oyuncaklar ve daha fazlası 23 Nisan`da çocukları bekliyor.

  Yer: Hayat Lounge Çim Alanı
  Tarih: 23 Nisan 2008
  Tel: 0212 239 70 10

  Kalyon Hotel’den çocuklara 23 Nisan hediyesi
  Kalyon Hotel, geçen yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılan ve büyük ilgi gören kültür gezisini bu yılda tekrarlıyor. 16-23 Nisan tarihleri arasında www.kalyon.com adresine girerek 23 Nisan linki’ne kayıt olan 6-12 yaş arasındaki ilk 23 çocuğa tarihi yarımadada bir kültür turu hediye edilecek.

  26 Nisan Cumartesi günü yapılacak gezide çocuklar yanlarında birer büyükle birlikte ve lisanslı rehber eşliğinde İstanbul’un tarihi yarımadasında bir gezi yapacaklar. Kalyon Hotel’e yürüyüş mesafesinde olan Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı ve Hipodrom’u profesyonel rehberle birlikte gezecek olan çocuklar İstanbul’un tarihi hakkında bilgi edinecekler. Tur sonrası Kalyon Hotel’de konaklamak ya da yemek yemek isteyen aileler, “Özel 23 Nisan Çocuk İndirimi” ile yüzde 23 indirimli yararlanabilecekler.

  Tarih: 23 Nisan 2008
  Tel: 0212 517 44 00

  Bonus Premium Cinecity-Trio ve D-Point Cinecity Etiler Sinemaları`nda; Bugs Bunny, Tazmanya Canavarı ve Tweety
  Bonus Premium Cinecity-Trio ve D-Point Cinecity Etiler Sinemaları; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Looney Tunes kahramanlarından Bugs Bunny, Tazmanya Canavarı ve Tweety’i çocuklarla buluşturuyor. Sylvester’ı peşinden koşturan ama asla yakalanmayan akıllı mı akıllı Tweety, sevimli kahraman Tazmanya Canavarı ve kıvrak zekasıyla hayranlık uyandıran tavşan Bugs Bunny…

  Warner Bros. Consumer Products ve Cinecity Sinemaları işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların hayalleri gerçekleşiyor. Çocukların maceralarını beğeniyle takip ettiği Looney Tunes kahramanlarından Tweety, Bugs Bunny ve Tazmanya Canavarı 23 Nisan’da Bonus Premium Cinecity-Trio ve D-Point Cinecity Etiler’e konuk oluyor!

  Tweety, Bugs Bunny ve Tazmanya Canavarı’yla fotoğraf çektirip eğlenceli bir gün geçirmek isteyen herkes; çocukların en mutlu bayramı 23 Nisan’da Bonus Premium Cinecity-Trio ve D-Point Cinecity Etiler’de buluşuyor.

  Tarih: 23 Nisan 2008

  Doğuş Eğitim Kurumları`nda 23 Nisan Şenliği
  Doğuş Eğitim Kurumları, 23 Nisan Şenliği’nde kapılarını tüm İstanbullulara açıyor. Doğuş Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen şenlik 23 Nisan günü saat 13:00’da başlayıp, 17:00’da son buluyor. Şenlik kapsamında neler yok ki…

  Şenlik süresince kesintisiz perküsyon atölyesi… Palyaço ya da hayal kahramanlarının cilde zarar vermeyen kaliteli, özel boyalarla çocukların hatta büyüklerin yüzlerine uygulayacakları renkli, esprili yüz boyamalar… En beğenilen çocuk şarkıları eşliğinde, palyaço ya da hayal kahramanlarının önderliğinde, çocuklarında katılımıyla gerçekleşen, renkli ve çocukların kolaylıkla uygulayabilecekler, karografilerle dans gösterisi…

  Çocukların istedikleri figürleri (köpek, aslan, şapka, tavşan, kılıç gibi) sosis balonlar vasıtasıyla yapıp o günün hatırası olarak çocuklara hediye ediliyor. Veee.. Günün en önemli etkinliği… Çocuk tiyatrosunun yıldız ismi, kuşaklardır çocukları eğlendiren, güldüren, güldürürken de düşündüren Enis Fosforoğlu ve Tiyatro Ekibi’nin sahnelediği “Düş Mü Gerçek Mi?” adlı oyunla çocuklarla buluşacak.

  Tarih: 23 Nisan 2008
  Yer: Doğuş Eğitim Kurumları
  Adres: Acıbadem, Kadıköy
  Tel: 0216 544 55 77

  Çocuklar 23 Nisan’da Miniaturk’te eğlenceye doyacak
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl, Türkiye’nin ilk minyatür parkı Miniatürk’te binlerce çocuğun katılacağı bir şenlikle kutlayacak. TGRT FM’in gün boyu canlı yayın yapacağı Miniatürk’te birçok sürpriz çocukları bekliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 88. yıldönümünde İstanbul, Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından 113 mimari eserin minyatürlerinin yer aldığı Türkiye’nin ilk minyatür parkı Miniatürk, binlerce çocuğu ağırlayacak.

  Gün boyu Miniatürk’ü, Kristal Müze’yi ve Zafer Müzesi’ni gezme fırsatı bulacak çocuklar, çeşitli etkinliklerle doyasıya eğlenecek. Romanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen çocuklar Türk arkadaşlarıyla Miniatürk’te buluşacak, birlikte halk oyunları gösterisi yapacaklar. Oyuncak, bisiklet ve çeşitli hediyelerin dağıtılacağı şenlikte, palyaço gösterileri, tiyatro gösterileri, yarışmalar, animasyon gösterileri düzenlenecek. Dalin’in kuracağı yüz boyama stantlarında, çocuklar yüzlerini rengârenk boyatarak şenliğe ayrı bir renk katacak.

  Aşı Danışma Merkezi’nin standında çocukları sağlıkla ilgili bilgilendirici etkinlikler, Garanti Minibank standından ise çocukları tasarrufa yönlendirici etkinlikler düzenlenecek. TGRT FM’in gün boyu yapacağı yayınlar şenlikte coşkuyu sürekli canlı tutacak. Miniatürk’teki şenlik kapsamında oluşuturulacak kortejde, çocuklar ellerindeki Türk bayraklarıyla Boğaz Köprüsü maketi üzerinde objektiflere gülümseyecek.

  Tarih: 23 Nisan 2008
  Yer: Miniatürk, Haliç
    
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Haber Yorumunuz Nedir?

  okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız
  Kaynak:

  5195

  • Swarm Windows Phone`a Geliyor
  • Google Play`e `Çevrimdışı Oyunlar` Bölümü Eklendi
  • LINE`dan Ücretsiz Hareketli Bayram Sticker`ları (Video)
  • Mac OS X Yosemite Beta Kurulumu Nasıl Yapılır? (Video)
  • Gmail, Drive ile Daha Aktif Çalışacak
  • Pegasus, iPad Uygulamasını Yayınladı
  • WWF Together ile Doğal Yaşamı Tanıyın (Video)
  • Mac OS X Yosemite Beta Bugün Yayınlanıyor
  • Chrome Beta Materyal Tasarıma Geçti
  • Gelişmiş Takvim Uygulaması Fantastical 2 Güncellendi
  • Beatbuddy: Tale of the Guardians ilk Oynanış Videosu
  • Google Glass için Milliyet Haber Uygulaması Yayınlandı
  • Angry Birds Stella Tanıtım Videosu Yayınlandı
  • HTC Telefonlar için Klavye Uygulaması: HTC Sense Input
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

  Bağlantılı Haberler

  Diğer Güncel Haberleri

 • Her faciadan sonra tablo hediye
  Soma faciasının ardından Başbakan'a tablo hediye edildi. Van depreminden sonra yine Başbakan'a vefat eden Yunus'un tablosunun hediye edilmesi dikkat çekti.
 • Maden faciasına öyle bir benzetme yaptı ki
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma faicasını otobüs kazasına benzetti.
 • İşte Soma?da katliamı belgeleyen o belge
  Hızlı tren ahttında sabotaj haberlerini ardında kaboların hırsızlar tarafında çalışıldığı ortaya çıktı.
 • Deprem parasının çatı çatır yediler
  Soma?daki faciada 301 kişinin hayatını kaybettiği madende denetime giden iki müfettiş, teftişin sonucunda ?noksan yok? raporu düzenlemiş.
 • Soma?nın Spine Tower?ı Meclis?e taşındı
  Ekonomi yönetiminin hazırladığı yasa taslağı kabul edilirse, Türkiye'de çalışma hayatı alt üst olacak.
 • Erdoğan?ı kızdıran anketler
  Eski bakan Ertuğrul Günay, Soma Holding'in Maslak'ta yaptığı, Spine (Omurga) Tower'ı Meclis'te önergeyle sordu: "Kaç imar değişikliğinden sonra inşa edildi, yeşil alan inşaata katıldı mı, iddialar inceleniyor mu?"
 • Meğer trafoya kedi girmemiş
  Soma faciasının ardından AKP?nin yaptığı anketler, hükümetin oylarının düştüğünü gösterdi. Köşk seçimi yapılan ankette de Gül?ün önde olması Erdoğan?ı çok kızdırdı. Kurmaylarına 'tembel
 • Facianın izi arşivden çıktı
  Enerji Bakanı Taner Yıldız, seçim gecesi yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili ?trafoya kedi girmiş? açıklamasını düzeltti.
 • Havuz medya yöneticisinin 3 madeni çıktı
  Başbakan Erdoğan?ın Köln ziyaretinin AB ilişkilerini olumsuz etkileyeceğini söyleyen Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, Erdoğan?ın artık olumsuz Türkiye?nin ?simgesi? olduğunu savundu.
 • Gündemdeki diğer haberi oku

  »