Bülent Arınç’tan Eğitim Politikası Eleştirisi - Haber34
USD
5,3582
EURO
6,0681
ALTIN
214,3023

Bülent Arınç’tan Eğitim Politikası Eleştirisi

Eğitim konusu ile ilgili eleştirilerini dile getiren eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Eğitim politikası her 2 senede bir değiştirilirse bu çocuklarımız için de öğretmenlerimiz için de geleceğimiz için de yanlıştır” şeklinde konuştu. Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Medeniyet İnşası Türkiye Vizyonu Uluslararası Kongresi’nde yaptığı konuşmada eğitim sistemini eleştirdi. Bülent Arınç, şöyle konuştu: “Eğitim politikası her 2 senede bir değiştirilir, değiştirilmek […]

Bülent Arınç’tan Eğitim Politikası Eleştirisi

Eğitim konusu ile ilgili eleştirilerini dile getiren eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Eğitim politikası her 2 senede bir değiştirilirse bu çocuklarımız için de öğretmenlerimiz için de geleceğimiz için de yanlıştır” şeklinde konuştu.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Medeniyet İnşası Türkiye Vizyonu Uluslararası Kongresi’nde yaptığı konuşmada eğitim sistemini eleştirdi.

Bülent Arınç, şöyle konuştu:

“Eğitim politikası her 2 senede bir değiştirilir, değiştirilmek zorunda kalırsa bu çocuklarımız için de öğretmenlerimiz için de geleceğimiz için de bence yanlıştır. Yüksek eğitim politikamızın, üniversitelerle ilgili konuların çok önceden çözülmesi ve yeni bir kapsama kavuşturulması gerekirdi. Çocuklarımızın daha okul öncesiprogramlarından üniversite sonuna 20 milyonu aşkın genç kitleden bahsediyoruz. Önceleri 8 yıllık kesintisiz zorunlu, daha sonra biraz farklılaşma ve en sonunda 4+4+4 ortaya çıkan durum yeni sorunları beraberinde getirdi ve henüz eğitim politikamız netleşmedi. ‘Çocuklar hangi imtihana girecekler, hangisinden muaf olacaklar, hangisinden çıkıp hangisine yetişecekler veya müfredat programları ne olacak?’ Hükümetin sorumluluk taşıyan bir bakanı olarak bu konulara kafamı verdiğimde çok olumlu neticeler almadığımı ifade etmeliyim.”Gençlere yönelik uyarılarda da bulunan Bülent Arınç, “Herkes sohbeti, birbirini dinlemeyi, birbirinin gözünün içine bakmayı, sevgiyi, dostluğu bırakmış elindeki tabletle saatlerce… Artık SMS diliyle insanlar birbirleriyle koşmaya başlamışlar.

Nbr ‘, ‘Ne haber ‘ diyor. ‘Slm’, ‘Selam’ diyor. ‘Hadi şu konuda bir konuşma yap’ dediğinde 25-30 kelimenin dışında çıkaramayan bir gençlikle karşı karşıyaysak, bence bu, bir büyük tehlikeyi haber veriyor” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM