Bulut Sunucu Kiralama ve Web sitesi Transfer İşlemleri - Haber34
USD
5,3563
EURO
6,0710
ALTIN
214,0330

Bulut Sunucu Kiralama ve Web sitesi Transfer İşlemleri

Kişisel olarak kullanım için çok daha uygun olan bulut sunucu, bir web hosting türüdür. Bu sunucularda kullanıcı gereksiz ödemelerden kaçınarak kaynak kullanımını da kendisi belirleyebilmektedir. Aynı zamanda bu tarz sunuculara erişim kolaylığı da vardır. Web siteniz birden fazla sunucu üzerinde barındığı için biri kapansa diğeri devreye girer bundan dolayı kapanma riski taşımazsınız Bulut sunucuları kiralamak […]

Bulut Sunucu Kiralama ve Web sitesi Transfer İşlemleri

Kişisel olarak kullanım için çok daha uygun olan bulut sunucu, bir web hosting türüdür. Bu sunucularda kullanıcı gereksiz ödemelerden kaçınarak kaynak kullanımını da kendisi belirleyebilmektedir. Aynı zamanda bu tarz sunuculara erişim kolaylığı da vardır. Web siteniz birden fazla sunucu üzerinde barındığı için biri kapansa diğeri devreye girer bundan dolayı kapanma riski taşımazsınız Bulut sunucuları kiralamak için internet üzerinden pek çok firma bulabilirsiniz. Birden fazla lokasyona sahip, ekonomik hizmet sunan firma önerimiz ile web sitenizi çok kolay bir şekilde bulut sunucuya taşıyabilirsiniz. Çoğu Türkiye lokasyonlu olan bu firmalar müşterileri için aylık 3 dolar ile 150 dolar arasında kalite ve özelliklerine göre seçenekler sunmaktadırlar.

Web sitesi transfer işlemlerine değinecek olursak; bu konuyu iki kısımda inceleyebiliriz domain ve hosting olarak

Domain, sitenizin alan adı anlamına gelir. “www. google.com” adresindeki “google” kısmından bahsediyoruz yani. Bu alan adı size bu hizmeti veren sunucularda barınır. Ama siz bu hizmeti veren firmadan memnun değilseniz domaininizi başka bir firmaya ya da sahip olduğunuz domaini istediğiniz birine satış için transfer işlemini başlatabilirsiniz. Süreç şu şekilde işler; öncelikle para alışverişi tamamlanır. Arkasından alan taraf satan taraftan transfer kodu ister. Domaini alacak kişi alacağı hesabın ayarlarından “domain transferi” seçeneğini seçerek satın alacağı veya istediği domain adını yazar. Satan kişi tarafından gelen kod, alan kişi tarafından sistemin istediği yere girilir ve satıcıya bir onay maili yollanır. Satıcı da bu maili onaylar. Bu işlemden sonra transfer gerçekleşmiş olur.

Hosting, ise sitenizin internette sahip olduğu alandır. Bu alanın da bir firmadan başka bir firmaya veya sisteme transferi elbette mümkün. Hosting transferi için ise izlemeniz gereken adımları şöyle özetleyebiliriz; siteniz için hizmet aldığınız firmadan site veri tabanınızın, ana dizinde yer alan site dosyalarınızın yedeğini isteyin. Arkasından alınan yedekleri yeni aldığınız hosting hesabınıza aktarın ve çalışma durumunun kontrollerini yapın. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri süre durumudur. Transfer işlemleri on güne kadar sürebilmektedir. Süre bitimine denk gelmesi transfer sırasında hatalar oluşmasına sebebiyet verecektir. Eğer hizmet süreniz dolmak üzereyse firma yetkilileri ile görüşüp ek süre talebinde bulunabilirsiniz. Çok kısa sürede, yönlendirmelerle kendi sunucunuzu oluşturabileceğiniz Cloudeos, bulut sunucu sektöründe en iyi hizmeti sunmaktadır. Bulut sunucu transferi için tüm desteği sağlamakla birlikte web sitenizin yükselen performansına yardımcı olan bir sistemi sizlere getirir. https://www.cloudeos.com/tr/ozellikler adresinde de yer aldığı üzere bulut sunucuların avantajları çok fazla olmakla birlikte ekonomiktir. Siz de sitenizi bulut sunucuya kolayca taşıyın, ziyaretçilerinizi siteye bağlayın!


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM