Çıplak Uyumanın İlginç Faydaları! - Haber34
USD
5,3679
EURO
6,0809
ALTIN
214,5448

Çıplak Uyumanın İlginç Faydaları!

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmanın sonucu açıklandı. Yapılan açıklamada dikkat çekici bilgiler paylaşılırken çıplak uyumanın insanlar üzerinden inanılmaz etkilerinin olduğu saptandı. Açıklanan oranlarda Amerikalıların yüzde sekizi çıplak uyurken, Avrupa’da bu oranın daha yüksek olduğu belirtildi. Türkiye’de ise bu konuya dair herhangi bir istatistik paylaşılmadı. Açıklanan verilere göre işte çıplak uyumanın insana faydaları: Uykusuzluğu azaltır Anketin […]

Çıplak Uyumanın İlginç Faydaları!

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmanın sonucu açıklandı. Yapılan açıklamada dikkat çekici bilgiler paylaşılırken çıplak uyumanın insanlar üzerinden inanılmaz etkilerinin olduğu saptandı.
Açıklanan oranlarda Amerikalıların yüzde sekizi çıplak uyurken, Avrupa’da bu oranın daha yüksek olduğu belirtildi. Türkiye’de ise bu konuya dair herhangi bir istatistik paylaşılmadı.
Açıklanan verilere göre işte çıplak uyumanın insana faydaları:
Uykusuzluğu azaltır
Anketin Avustralya’dan çıkan sonucu çıplak uyumanın sağlıklı bir şekilde uykuya dalmak ve vücut ısısının düşmesi gerek. Kalın giyisiler ve çoraplar uyku öncesinde insan vücudunun soğumasını engelliyor. Kısacası çıplak uyumak insomnia isimli hastalığa engel oluyor.
Daha derin ve uzun bir uyku çektirir
Anket şirketinin Hollanda’da yaptığı araştırmaya göreyse deneyde bilim insanları vücut ısılarını düşüren termal pijamalar giydirdi. Deneyin ardından daha derin bir uykuya dalan ve bu derin uykuda insanların uzun süre saplandığı belirtildi.

13023665_839356296176428_184541977_n

Zayıflamaya yardımcı olur

Amerika’da yapılan bir araştırmada ise soğuk bir odada uyuyan erkeklerin daha çok kalori yaktığı ve insülin direnci hassasiyetinin daha gelişmiş olduğu gözlendi. Vücudu geceleri doğal yollardan soğutmak, hormonların değerini de düşürüyor. Bu olay iştahı sağlıklı gıdalara yönlendirmeyi düzenliyor.

13046122_839356622843062_1866480626_n

Cilt Rahatsızlıklarına İyi Geliyor, Yaşlanmayı Yavaşlatıyor
Ayak, koltuk altı ve genital bölgelerin havalandırılması, ayak mantarı ve pişiği engellemeye oldukça iyi gelen bu yöntem aynı zamanda yaşlanmayı da yavaşlatıyor. Çıplak uyumanın uyku kalitesini de artırdığı gözlemlendiğinden yaşlanmaya karşı etkisi oldukça verimli olarak gözlemlendi.

Diyabeti Engeller, Kan Akışını Düzenler

2014 yılında yine bu yönde yapılan araştırmada ise daha soğuk bir ortamda uyumak insanlar metabolizmayı güçlendiriyor, kan şeker seviyesini düşüyor ve hatta Tip 2 Diyabeti engellemeye varan faydaları gözlemleniyor. Bilim insanları, çıplak yatmanın vücut ısısını düşürenlerin birkaç gün sonra sağlığı bozan yağlardan kurtulduğunu belirtti. Bilim adamları bir diğer konuda ise uyurken giyilen pijamaların, çorapların ve çeşitli kıyafetlerin kan akışını zorlaştırdığını ve damarlara zarar verdiğini belirtmişti. Çıplak uyuyarak bu zarardan da dönülmüş oluyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM