Diyarbakır'da Bombalı Saldırı - Haber34
USD
5,8725
EURO
6,7908
ALTIN
229,8704

Diyarbakır’da Bombalı Saldırı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinin  Ergani karayolu üzerinde bulunan Jandarma komutanlığına PKK’lı teröristler tarafından bombalı saldırı gerçekleştirildi. Alınan ilk bilgiye göre saat 21:45 sıralarında bir grup terörist tarafından Diyarbakır’ın Dicle ilçesinin üzerinde bulunan Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğü binaların yakınında bomba yüklü araç patlatıldı. PKK’lı teröristlerin saldırısında ilçe jandarma komutanlığı ile emniyet müdürlüğü ve çevredeki binalarda hasar […]

Diyarbakır’da Bombalı Saldırı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinin  Ergani karayolu üzerinde bulunan Jandarma komutanlığına PKK’lı teröristler tarafından bombalı saldırı gerçekleştirildi.

Alınan ilk bilgiye göre saat 21:45 sıralarında bir grup terörist tarafından Diyarbakır’ın Dicle ilçesinin üzerinde bulunan Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğü binaların yakınında bomba yüklü araç patlatıldı. PKK’lı teröristlerin saldırısında ilçe jandarma komutanlığı ile emniyet müdürlüğü ve çevredeki binalarda hasar meydana gelirken 2’si ağır , içlerinde ilçe jandarma komutanında bulunduğu çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Öte yandan Dicle ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırı sonrasında Hani ilçesinden Dicle ilçesine giden takviyeye PKK’lı teröristler tarafından pusu kurulduğu ve bu olayda 10 güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından jandarma komutanlığına yapılan bomba yüklü araç ile yapılan saldırının yaklaşık 2 tonluk bomba olduğu tahmin ediliyor. Saldırı sonrası patlama sesi çevre ilçelerden de duyuldu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM