Dokunulmazlıkta ilk iki madde kabul edildi - Haber34
USD
5,3582
EURO
6,0681
ALTIN
214,3023

Dokunulmazlıkta ilk iki madde kabul edildi

Dokunulmaz konusu ile ilgili TBMM’ye sunulan kanun teklifinde ilk tur oylar kullanıldı.

Dokunulmazlıkta ilk iki madde kabul edildi

Son günlerin en çok tartışılan konularından “Dokunulmazlık”lar ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan kanun teklifinin oylaması yapılıyor.

Birinci madde 350 kabul, 148 ret, 5 çekimser ve 27 boş oy ile kabul edilirken, ikinci madde ise 357 kabul, 149 ret oyu, 6 çekimser ve 17 boş oy ile kabul edildi. İkinci tur oylamalarda da gereken 330 rakamının kolay yakalanacağı konuşulurken, kanun teklifinin referanduma gitmemesi için gereken 367 oyun yakalanmasının zor olacağı ifade ediliyor.

Bekir Bozdağ oy kullanımı sırasında yaptığı konuşma ile CHP ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Bozdağ, “Toplumun önünde insanlarız. Dilimiz, üslubumuz düzgün olursa meramımızı daha iyi anlatırız. Konuşurken hakaret ve küfür yaparak konuşmayı fikri acziyetin ifadesi olarak görürüm. Bir sayın genel başkanının konuşması…Kılıçdaroğlu’nun bugün konuşmasını, Allah için vicdanınıza dönüp sorun, bir genel başkanına yakışan konuşma mıdır? Şerefli, namuslu, haysiyetli bir insana yakışan konuşma mıdır? Ayıptır. Edep, edep edep… Başka bir şey demiyorum” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM