Dünyaca Ünlü Teknoloji Şirketini Deprem Vurdu - Haber34
USD
5,3628
EURO
6,0818
ALTIN
214,6329

Dünyaca Ünlü Teknoloji Şirketini Deprem Vurdu

Japonya’da son dönemlerde yaşanan deprem, teknoloji devi Sony’i de vurdu. Sony fabrikaları üretimi zorunlu şekilde durdurma kararı alırken Sony’in yanı sıra bir çok teknoloji devi de zor durumda. Uzak Doğu’da yaşanan depremlerin etkileri günlük hayatı olumsuz yönde etkilerken aynı zamanda fabrikaları da büyük ölçüde zarara uğrattı. 2016’nın Şubat ayında Tayvan’da yaşanan depremin etkisiyle çip üreticisi […]

Dünyaca Ünlü Teknoloji Şirketini Deprem Vurdu

Japonya’da son dönemlerde yaşanan deprem, teknoloji devi Sony’i de vurdu. Sony fabrikaları üretimi zorunlu şekilde durdurma kararı alırken Sony’in yanı sıra bir çok teknoloji devi de zor durumda.

Uzak Doğu’da yaşanan depremlerin etkileri günlük hayatı olumsuz yönde etkilerken aynı zamanda fabrikaları da büyük ölçüde zarara uğrattı. 2016’nın Şubat ayında Tayvan’da yaşanan depremin etkisiyle çip üreticisi TMSC’nin faaliyetleri belirgin bir şekilde yavaşladı. Pro 5 mini çipin çıkış tarihi ertelendi.

Tayvan’da yaşanan benzer bir etkinin de benzeri bu kez Japonya’da meydana geldi. Perşembe ve cumartesi günleri Japonya’da yaşanan yıkıcı depremin etkileri Sony firmasını vurdu. Firmanın kamera sensörü üretimini gerçekleştirdiği Kumamoto’daki fabrikası üretim faaliyetlerini zorunlu bir şekilde durdurdu.

CMOS kamera sistemi üretim testini başta Apple olmak üzere çeşitli bir çok üreticiye kamera tedariki sağlayan Sony yaptığı açıklamada, bir süre üretimlerinin askıya alındığını belirtirken üretici fabrikanın ne zaman faaliyetlerine devam edeceğine dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Öte yandan PlayStation üretiminin gerçekleştiği Nagasaki kentinde bulunan üretim fabrikasınında kısmen durmuş olduğu yetkililer tarafından resmen açıklandı.

Ülkede 6.2 ve 7.3 şiddetinde yaşanan depremler sadece Sony’i etkilemedi zira Mitsubishi ve Honda da belirli ölçülerde üretim faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Bu durumun ne zaman düzeleceğine dair yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM