Ege sahili cesetle doldu! - Haber34
USD
5,8725
EURO
6,7908
ALTIN
229,8704

Ege sahili cesetle doldu!

Yine bir göçmen faciası yaşandı. Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek için denize açılan göçmenlerin lastik botları alabora oldu. Yaşanan iki faciada aralarında çocukların da olduğu çok sayıda göçmenin cansız bedeni Balıkesir’in Ayvalık ve İzmir’in Dikili ilçesindeki sahillere vurdu. Saat 16:00 itibariyle hayatını kaybedenlerin sayısının 31’e ulaştığı bildirildi. Ege’de Aynı Gün İki Göçmen Faciası: 31 Ölü Saat […]

Ege sahili cesetle doldu!

Yine bir göçmen faciası yaşandı. Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek için denize açılan göçmenlerin lastik botları alabora oldu. Yaşanan iki faciada aralarında çocukların da olduğu çok sayıda göçmenin cansız bedeni Balıkesir’in Ayvalık ve İzmir’in Dikili ilçesindeki sahillere vurdu. Saat 16:00 itibariyle hayatını kaybedenlerin sayısının 31’e ulaştığı bildirildi.

Ege’de Aynı Gün İki Göçmen Faciası: 31 Ölü

Saat 05.00 sıralarında, İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Salihleraltı bölgesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek için denize açılan 22 göçmenin içinde bulunduğu lastik bot, bir süre sonra alabora oldu.

ege-de-multeci-faciasi-iki-botta-31-olu-1932013

Fırtınalı havada suya düşen göçmenlerden çoğu çocuk 12’sinin cesedi Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova mahallesindeki Martı Sitesi sahiline vurdu.

 

İkinci facia Dikili’de

İzmir’in Dikili İlçesi Kumburnu mevkiinde ise kıyıya cocuk ve kadınların da bulunduğu mültecilerin cansız bedenleri vurdu. Yetkililer mültecilerin botlarla Dikili Salihleraltı mevkiindeki sazlık alandan açıldığını dalgaların etkisiyle lastik botların alabora olduğunu duyurdu.

 

Ölü sayısı 31’e ulaştı

Sahil Güvenlik ve Jandarma yetkililerinden alınan bilgiye göre Dikili’den açılıp batan iki botta ölenlerin toplamının saat 16.00 itibarıyla 31’e ulaştığı öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM