Enerji Tasarrufu Yapmanızı Sağlayacak 10 Yöntem - Haber34
USD
5,3883
EURO
6,1044
ALTIN
215,3052

Enerji Tasarrufu Yapmanızı Sağlayacak 10 Yöntem

Yakın zamanda “Fatura Smart Tarafından Yayınlanan İnfografik’te bahsedildiği gibi enerji tasarrufu ile hayatımız kolaylaştıracak yöntemler bulunmaktadır. Şimdi bu yöntemlere göz atalım. Klima Filtrelerini Temizleyin Yaz sıcaklarından kurtulmanın en iyi yolu klimalardır. Ancak klima temizliği tasarruf açısından çok önemlidir. Klimaların bakımlarının zamanında yapılması enerji tasarrufuna katkıda bulunacaktır. Filtreleri temizlenmeyen klimalar tam kapsamlı çalışmaz ve yeterli çalışabilmesi […]

Enerji Tasarrufu Yapmanızı Sağlayacak 10 Yöntem

Yakın zamanda “Fatura Smart Tarafından Yayınlanan İnfografik’te bahsedildiği gibi enerji tasarrufu ile hayatımız kolaylaştıracak yöntemler bulunmaktadır. Şimdi bu yöntemlere göz atalım.

 1. Klima Filtrelerini Temizleyin

Yaz sıcaklarından kurtulmanın en iyi yolu klimalardır. Ancak klima temizliği tasarruf açısından çok önemlidir. Klimaların bakımlarının zamanında yapılması enerji tasarrufuna katkıda bulunacaktır. Filtreleri temizlenmeyen klimalar tam kapsamlı çalışmaz ve yeterli çalışabilmesi içi enerjiye yüklenmektedir.

 1. Vantilatör Kullanın

Vantilatör kullanmak ise klima kullanımına göre en iyi tasarruf yöntemidir.

 1. Kullanmadığınız Odaların Işığını Söndürün

Lambalar ufak görünümleri nedeni ile fazla enerji harcamadığı düşünülmektedir. Ancak kullanılmayan ve boşa yanan her ışık çok az da olsa bir enerji kullanmaktadır. Kullanılmayan odaların ışıklarının söndürülmesi de tasarruf yöntemlerinden bir tanesidir.

 1. Yazın Evinizin Pencerelerini Açmayın

Yazın hava sıcaklığı yükseldiği için evin içini serin tutmak gerekmektedir. Evde klima kullanılıyor ise camları açmayarak evin soğukluğunu aynı sevide tutabilirsiniz. Klimanızda aynı seviyede çalışır fazla enerjiye ihtiyaç duymaz.

 1. A Sınıfı Enerji Tüketen Ürünler Kullanın

A sınıfı enerji tüketen ürünler son zamanlarda çok gündeme gelmektedir. Evde kullandığınız beyaz eşyalar a sınıfı enerji tüketen ürünler olması enerji tasarrufuna ciddi anlamda katkıda bulunmaktadır.

 1. Led Ampul Kullanın

Eski tip lambalara veda edebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi sonucu yeni tip lambalara geçilmiştir. Bunların başında ise led lambalar gelmektedir. Az enerji ile fazla aydınlatma sağlayan bu lambalar enerji tasarrufuna katkı sağlamaktadır.

 1. Kullanılmayan Elektrikli Cihazların Fişini Çekin

Ev içinde kullanılan elektronik aletler kullanılmasa bile prize takılı olduğu sürece enerji harcamaya devam eder kullanılmayan bir aletin de enerji harcaması gereksizdir. Haliyle enerji tasarrufu yapmış olursunuz.

 1. Bulaşık Makinanızı Tam Doldurun

Mutfakta biriken bulaşıkları elde yıkamak yerine makinada yıkayabiliriz ancak az miktarda ki bulaşık yıkamak sürekli makina çalışmasına neden olacağından bulaşık makinası tam dolmadan çalıştırmayın bu sayede tek enerji kullanımı ile çok bulaşık yıkamış olacaksınız.

 1. Uyku Modlarını Aktifleştirin

Evimizde kullandığımız elektronik aletin çoğunda uyku modu mevcuttur. Bilgisayar, televizyon gibi başlıca enerji tüketen aletleri uyku moduna alarak da enerji tasarrufu yapmış olursunuz.

 1. Eski Tip Buzdolaplarını Yeni Tipleri İle Değiştirin

Tek kapılı buzdolapları fazla enerji tüketmektedir. Yeni nesil buzdolaplarında ise enerji tüketimi daha az olduğundan enerji tasarrufuna katkıda bulunabilir.


Faturasmart.com’a Bu İnfografik İçin Teşekkür Ederiz

 


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


  0 YORUM