Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 6 Ülke - Haber34
USD
5,3387
EURO
6,0747
ALTIN
214,2888

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 6 Ülke

Turistler için Euro’da görülen artış nedeni olumsuz ilerleyiş gösteriyor. Ancak Euro kullanmadan da gezebileceğiniz ülkeler mevcut olmakta. Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 6 Ülke bugünlerde herkes için oldukça önemli. Biletall.com insanların Euro kullanmadan gezebilecekleri şehirleri anlatan bir blog yazısı ile karşımıza çıktı. Özelliklede Türk parasının değerinin arttığı ülkelere seyahat etmenizi sağlayacak durumlar Biletall. com tarafından düzenlendi. Euro’yu tercih […]

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 6 Ülke

Turistler için Euro’da görülen artış nedeni olumsuz ilerleyiş gösteriyor. Ancak Euro kullanmadan da gezebileceğiniz ülkeler mevcut olmakta. Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 6 Ülke bugünlerde herkes için oldukça önemli.

Biletall.com insanların Euro kullanmadan gezebilecekleri şehirleri anlatan bir blog yazısı ile karşımıza çıktı. Özelliklede Türk parasının değerinin arttığı ülkelere seyahat etmenizi sağlayacak durumlar Biletall. com tarafından düzenlendi. Euro’yu tercih etmeyip Türk lirasını tercih eden turistler azımsanacak kadar değiller. Euro kullanmadan yurt dışına gitmek ise mümkün oluyor. Gidilecek ülkelerde hem doğal güzellikler ve gezilecek yerler sizi büyüleyecek hem de Türk lirasını kullanacağınız yerler olarak tercih edebileceğiniz yerlerden oluşuyor. Bu yerler Romanya, Macaristan, Sırbistan, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti ve Arnavutluk oluyor.

Tavsiye:  Elektronik ürünler online alışverişin gözdesi

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 6 Ülke

  1. Romanya

Doğal güzellikleri ile büyüleyen ülke Roma, turistlerin en çok tercih ettiği yerler içerisinde yer alıyor. Ülke Avrupa Birliği içerisinde yer alsa da para birimi olarak Euro kullanmıyor. Romanya’da Rumen Leyi para birimi olarak kullanılır. 1 Rumen leyin 1.14 TL ye karşılık geldiği biliniyor.

  1. Macaristan

Macaristan para birimi olarak Macar forinti kullanılır. 1 macar forinti 0.016 Türk lirasına karşılık geldiğini söyleyebiliriz.

  1. Sırbistan

Ülkede Sırp dinarı kullanılmakta.Ülkede gecesi 3-5 Euro’dan kalabileceğiniz otellerde mevcut. Şehir dışı ulaşım fiyatları ise oldukça uygun olmakta. Gezilip görülmesi gereken yerler için de bulunuyor.

  1. Ukrayna

Ukrayna da Türk lirası oldukça değerlidir. Ülkede Grivna para birimi kullanılır. 100 Grivna’nın da 13 liraya tekabül ettiğini söyleyebiliriz.

  1. Çek Cumhuriyeti

Özellikle Türkler tarafından oldukça fazla ziyaret Prag’ın da içinde bulunduğu ülke de Çek Korunası kullanılmaktadır. 1 çek korunasının 0.20 TL’ye karşılık geldiğini söyleyebiliriz. Ülkede eğitime oldukça önem veriliyor. Okuma yazman oranını ise %99 olduğunu belirtelim. Türklerin ayrıca Çek Cumhuriyeti ve Prag’ı oldukça fazla ziyaret etmelerinin sebebi Prag uçak bileti fiyatlarının daha uygun olmasıdır.

  1. Arnavutluk

Arnavutlukta para birimi Arnavut Leki olarak yer alıyor. Güneyinde Yunanistan’ın doğusunda Makedonya’nın bulunduğu ülke gezilip görülmesi gereken yerler içerisinde bulunuyor.

Tavsiye:  Elektronik ürünler online alışverişin gözdesi


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM