Fizik Tedavi Faydaları - Haber34
USD
5,3650
EURO
6,0819
ALTIN
214,5363

Fizik Tedavi Faydaları

Fizik tedavi, farklı yöntemler kullanılarak felçli ya da fıtığı olan kişilerin eklem hareketlerini güçlendirmek için uygulanan bir tedavi şeklidir. Isı uygulamaları, elektrik, ışın ve masaj gibi farklı yöntemlerin kullanıldığı bu tedavi şekli pek çok kişiye yarar sağlamıştır. Fizik tedavisi genelde boyun ve bel fıtığı olan kişilerde kullanılmaktadır. Bu yöntem şimdiye kadar pek çok kişinin tercih […]

Fizik Tedavi Faydaları

Fizik tedavi, farklı yöntemler kullanılarak felçli ya da fıtığı olan kişilerin eklem hareketlerini güçlendirmek için uygulanan bir tedavi şeklidir. Isı uygulamaları, elektrik, ışın ve masaj gibi farklı yöntemlerin kullanıldığı bu tedavi şekli pek çok kişiye yarar sağlamıştır. Fizik tedavisi genelde boyun ve bel fıtığı olan kişilerde kullanılmaktadır. Bu yöntem şimdiye kadar pek çok kişinin tercih ettiği ve denediği bir yöntemdir. Bu süreç içerisinde şiddetli ağrılarınızdan kurtulurken, hareketlerinizi kısıtlayan sorunlardan da kurtulmuş olursunuz.

Fizik tedavisi, gün içerisinde daha kolay hareket etmenizi sağlarken, vücudunuz için gerekli olan egzersizleri de yapmış olur. Fizik tedavisi, boyun omuriliği arasındaki disklerde bulunan sıvıların disklerin şeklinin bozmasıyla oluşan boyun fıtığında en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu tedavinin uygulaması, işine uzmanlaşmış olan kişiler yani fizyoterapistler tarafından uygulanmaktadır. Fizik tedavi ve rehabilitasyon servislerinin genelinde, periferik sinir felçlerinde, ağrılı durumlarda, eklem sertliği, kırığı ve sinir sıkışması olan kişiler için hizmet verilmektedir. Fizik tedavisi, ağrıların azaltması, kasların gevşemesi, dolaşımın hızlanması, gereksiz ilaç kullanımın azaltılması gibi pek çok olumlu etkisi vardır. Aynı zamanda sağlığınızı göz önünde bulundurarak, yanlış duruşlarda olmanızı da engellenmektedir.

Bu tedavi çoğu kişi için riskli değildir. 15-20 seans arasında birkaç saat süren uygulamalar ile ağrılar yok edilebilir. Fizik tedavinin uygulanması gereken kişiler uzmanlar tarafından belirlenir. Bir sakınca ya da risk görülmesi durumunda farklı yöntemlerde uygulanabilmektedir. Romatizmal hastalıkların aktif olduğu, iltihaplı ve açık yararlının durumlarda bu tedavi uygulanmaz. . Fizik tedavi sürecinde yan etki gözlenme ihtimali oldukça azdır. Uygulanması gereken yöntemler, uzman doktor ve doğru malzemeler kullanılarak, uygun tekniklerle kullanılırsa risk oluşma olasılığı en aza inecektir.

 


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM