FSM Köprüsü`nde Nakit Geçiş Kalktı - Haber34
USD
5,3553
EURO
6,0740
ALTIN
214,3929

FSM Köprüsü`nde Nakit Geçiş Kalktı

Fatih Sultan Mehmed Köprüsü`ndeki (FSM) tüm nakit gişeleri 26 Nisan cumartesi gece yarısından itibaren kaldırılarak, Kartlı Geçiş Sistemi`ne (KGS) dönüştürülecek. Nakit ödemeyle geçiş yapılan araçlar içindeki ağır vasıta sayısı önemli yer tutuyor. Nakit geçişlerdeki gişede bekleme süresinin uzunluğu ve özellikle ağır vasıta kullanıcılarının nakit tercih etmesi, kuyrukları uzatıyor. OGS gişede beklemeyi ortadan kaldırırken, KGS ile […]

FSM Köprüsü`nde Nakit Geçiş Kalktı

fsm-koprusunde-nakit-gecis-kalkti-3665Fatih Sultan Mehmed Köprüsü`ndeki (FSM) tüm nakit gişeleri 26 Nisan cumartesi gece yarısından itibaren kaldırılarak, Kartlı Geçiş Sistemi`ne (KGS) dönüştürülecek.

Nakit ödemeyle geçiş yapılan araçlar içindeki ağır vasıta sayısı önemli yer tutuyor. Nakit geçişlerdeki gişede bekleme süresinin uzunluğu ve özellikle ağır vasıta kullanıcılarının nakit tercih etmesi, kuyrukları uzatıyor. OGS gişede beklemeyi ortadan kaldırırken, KGS ile bekleme süresi (kartı okutma süresi) iyice azalacak, gişelerde beklemeden kaynaklanan sıkışıklık ortadan kalkmış olacak.

OGS, KGS %20 indirimli

OGS ve KGS abonesi olmayan köprü kullanıcılarının köprü geçişlerinden önce OGS aboneliği için İş Bankası veya Ziraat Bankası, KGS aboneliği için ise İş Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası veya Ziraat Bankası şubelerine başvurması gerekiyor. Ayrıca Edirne, Mahmutbey, FSM Köprüsü, Çamlıca, Gerede, akınca, Işıkkent ve Adana Batı ücret toplama istasyonlarında nakit KGS satış ve dolum hizmeti veriliyor. Mart ayında köprü geçiş ücretlerinde indirim yapılmıştı. Otomobil, motosiklet, kamyonet ve minibüsler 3.25 YTL; otobüs, kamyon ve treyler geçiş fiyatı 8 YTL; dört- beş akslı her türlü aracın geçiş fiyatı ise 20 YTL; altı ve daha fazla akslı her türlü aracın geçiş ücreti 25 YTL olmuştu. OGS ve KGS`li geçişlerde ise yüzde 20 indirim var.

Tavsiye:  Elektronik ürünler online alışverişin gözdesi

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM