İşçiden Patronuna Görülmemiş Dava - Haber34
USD
4,5172
EURO
5,3100
ALTIN
187,1650

İşçiden Patronuna Görülmemiş Dava

Frédéric Desnard adlı Fransız işini basit ve sıkıcı bulduğu gerekçesiyle patronu aleyhine 360 bin euroluk tazminat davası açtı.

İşçiden Patronuna Görülmemiş Dava

İşçiden Patronuna Görülmemiş Dava

 

The Guardian gazetesinin haberine göre ; Interparfums adlı bir şirkette yöneticilik yapan Frédéric Desnard,kendisine uygun görevler vermek yerine 4 yıl boyunca sıkıcı ve basit işlerde çalıştırıldığını iddia ederek eski iş yeri hakkında tazminat davası açtı.

Desnard’ın bazı sağlık sorunları nedeniyle 7 ay gibi uzun bir süre izin almasının ardından 2014’te uzun süre işten ayrıldığı gerekçe gösterilerek işine son verilmiş

Desnard yaşadığı sağlık sorunlarının sebebinin eski iş yeri olduğunu belirtirken,2010-2014 yılları arasında kendisine verilen çok basit ve sıkıcı işler nedeniyle ciddi depresyon ve sağlık sorunları yaşadığını söyledi.

Desnard Motivasyon Eksikliğini de Şikayet Ediyor

Desnard, iş yerinden kaynaklanan motivasyon eksikliği nedeniyle strese bağlı epilepsi nöbeti geçirdiğini öne sürdü.

Tavsiye:  Göğüs Estetiği Sayesinde Güven Tazeleyin

Interparfums şirketinin avukarı Jean Philippe nin açıklamasında Desnard’ın işin sıkıcılığından hiçbir zaman bahsetmediğini ancak tükenmişlik sendromundan şikayet ettiğini belirtti. Desnard’ın davası Paris’teki istihdam mahkemesinde görülecek.

Fransız basını her ne kadar bu davayı Fransız yargı tarihinde bir ilk olarak belirtiyor olsa da; Fransız bir araştırma şirketinde çalışan Jean Claud Delgenes Fransa’da çalışanların yüzde 30 kadarının çalıştıkları işten bunalmaları nedeniyle acı çektiğini söylüyor.

Delgenes’in açıklamasına göre iş yerinde bunalmanın nedeni insanların başka bir iş yapmak için işten ayrılmaya cesaret edemiyor olmaları.

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM