IŞİD 6 havan mermisi attı! - Haber34
USD
5,8725
EURO
6,7908
ALTIN
229,8704

IŞİD 6 havan mermisi attı!

Suriye’nin Carablus kentindeki IŞİD’li teröristler Gaziantep’in Karkamış ilçesinde sınır hattında mayın temizliği yapan askerlere ateş açtı. Askerler ateşe misliyle karşılık verdi. Alınan bilgiye göre, Halep’e bağlı Cerablus’un denetimini elinde bulunduran IŞİD militanlarınca ateşlenen havan mermileri, Karkamış ilçesine  isabet etti. Mermilerden 3’ü Karkamış Belediyesi arkasındaki boş alana, biri Etiler  Mahallesi Nizip Bulvarı’na, 2’si de sınırdaki Karanfil […]

IŞİD 6 havan mermisi attı!

Suriye’nin Carablus kentindeki IŞİD’li teröristler Gaziantep’in Karkamış ilçesinde sınır hattında mayın temizliği yapan askerlere ateş açtı. Askerler ateşe misliyle karşılık verdi.

Alınan bilgiye göre, Halep’e bağlı Cerablus’un denetimini elinde bulunduran IŞİD militanlarınca ateşlenen havan mermileri, Karkamış ilçesine  isabet etti.

Mermilerden 3’ü Karkamış Belediyesi arkasındaki boş alana, biri Etiler  Mahallesi Nizip Bulvarı’na, 2’si de sınırdaki Karanfil Mahallesi’ndeki boş araziye düştü. Atılan havan mermilerinden dolayı can ve mal kaybı yaşanmazken, patlamayan bir havan mermisinin imhası için de uzman ekip çağrıldı.

Karkamış-Nizip kara yolu da havan mermisinin imhası için güvenlik  amacıyla trafiğe kapatıldı, sınır hattına yakın bölgedeki Karkamış Belediyesi  hizmet binası da boşaltıldı. Havan mermisinin düştüğü Karanfil Mahallesi sakinleri güvenlik tedbirleri nedeniyle evlerinden ayrıldı.

AĞIR SİLAHLARLA BOMBALANDI

Bu arada güvenlik güçlerince, angajman kuralları gereği Suriye’den  havan toplarının atıldığı terör örgütü DAEŞ’e ait mevziler, Fırtına obüsleri ve  diğer ağır silahlarla bombalandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM