• İstanbul`da Oto Hırsızlığı Operasyonu

  İstanbul`da Oto Hırsızlığı Operasyonu

  Çaldıkları Otomobilleri, Sigorta Şirketlerinden Satın Aldıkları Hasarlı Araçların Motor Ve Şasi Numaralarını Uygulayarak Sattıkları Öne Sürülen 6 Kişi Gözaltına Alındı

  Çaldıkları otomobilleri, sigorta şirketlerinden satın aldıkları hasarlı araçların motor ve şahsi numaralarını uygulayarak sattıkları öne sürülen 6 kişi gözaltına alındı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, çeşitli semtlerdeki oto hırsızlığı olaylarına yönelik çalışma başlattı.

  Çalışma kapsamında bir şebekeyi takibe alan polis, Eyüp`teki bir iş yerine operasyon düzenleyerek, şebekenin lideri konumunda bulunduğu ileri sürülen G.K`nın da aralarında olduğu 6 kişiyi gözaltına aldı.

  Söz konusu iş yerinde ve gözaltına alınan kişilerin üzerlerinde, sahte belge yapımında kullanılan malzemeler, çalıntı oldukları belirlenen oto ruhsatları ile sahte kimlikler ele geçirildi.

  Şubede sorgulanan zanlıların, çeşitli il ve ilçelerden çaldıkları otomobilleri, sigorta şirketlerinden satın aldıkları hasarlı araçların plakaları ile motor ve şasi numaralarını uygulayarak piyasada sattıklarını söyledikleri belirtildi.

  Bu kişilerin ifadeleri doğrultusunda 10 ayrı ilde eş zamanlı operasyonlar düzenleyen polis, zanlıların satmış oldukları 43 lüks otomobili ele geçirdi.

  Haber Yorumunuz Nedir?

  okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız
  Kaynak:

  AA

  1797

  Bağlantılı Haberler

  Ziyaretçilerin Okuduğu Diğer Haberler

  Diğer Güncel Haberleri

  Gündemdeki diğer haberi oku

  »