Jinekomasti Nedir? - Haber34
USD
5,3563
EURO
6,0710
ALTIN
214,0330

Jinekomasti Nedir?

Güzellik konusunda kişiden kişiye değişen fikirler doğrultusunda insanların dış görünüşü ve güzelliğine yaptığı etkiler alanında çalışmakta olan estetik cerrahi operasyonlardan biri olan jinekomasti, erkeklerde oluşan kontrolsüz meme büyümesi hastalığıdır. Genellikle erkeklerin ergenlik dönemlerinde salgıladığı hormonlar ve sağlıksız, GDO’lu ve katkılı besinler alması ile ortaya çıkan jinekomasti hastalığı, kişilerde yüksek oranda bir özgüven kaybı meydana getirmektedir. […]

Jinekomasti Nedir?

Güzellik konusunda kişiden kişiye değişen fikirler doğrultusunda insanların dış görünüşü ve güzelliğine yaptığı etkiler alanında çalışmakta olan estetik cerrahi operasyonlardan biri olan jinekomasti, erkeklerde oluşan kontrolsüz meme büyümesi hastalığıdır.

Genellikle erkeklerin ergenlik dönemlerinde salgıladığı hormonlar ve sağlıksız, GDO’lu ve katkılı besinler alması ile ortaya çıkan jinekomasti hastalığı, kişilerde yüksek oranda bir özgüven kaybı meydana getirmektedir. Ayrıca buna bağlı kalarak spor yapmayan ve hareketsiz bir yaşam tarzı da erkek bireylerde meme büyümesine yol açmaktadır. Bunun yanı sıra sağlık sektöründe çeşitli hastalıklar nedeni ile tüketilen ilaçlar da bu hastalığı tetikleyen etmenlerdendir. Alkol, uyuşturucu ve sigara kullanmakta olan bireylerde, yaşlanma, tümörler ve kistler, troid bezlerinin normalden farklı şekilde çalışması, böbrek ve karaciğer hastalıkları gibi insanın hormonal dengesini bozmakta olan bazı hastalıklar da erkeklerde jinekomasti vakalarının görülme sebeplerindendir.

Erkeklerde jinekomasti bir diğer adıyla meme büyümesi, bu sebeplere bağlı olarak karın estetiğindeki gibi, bölgede fazladan yağ birikmesi ve bu yağın erimemesi ile ortaya çıkar. Jinekomasti hastalığını engellemek için öncelikle sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak gerekmektedir. Tüm bu tedbirler alınmış fakat bu durumun önüne geçilememişse estetik cerrahiye başvurularak, küçük bir operasyon ile erkeklerde bu durum giderilebilmektedir. Çok kolay ve kesi kullanılmadan yapılan bu operasyonda, hastaya anestezi uygulanma suretiyle, bölgede açılan mikro delikler sayesinde yağ tabakası dışarı akıtılması sağlanır. Bu denli rahat bir operasyonun ardından hastalar, kalıcı makyajda olduğu gibi, ertesi gün yaşamlarına kaldıkları yerden sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedir. İz kalmaması amacıyla dikiş atılır ve hasta kısa sürede sağlığına kavuşur.

Jinekomasti ya da erkeklerde olağanüstü meme büyümesi durumu, genetiğe bağlı olarak ya da kişinin günlük alışkanlıklarına bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM