Kafe, Caz, Aşk ve Kafka... - Haber34
USD
5,3603
EURO
6,0931
ALTIN
214,5904

Kafe, Caz, Aşk ve Kafka…

Çek Cumhuriyeti’nin tanınmış ressamlarından Jiri Sliva, eserlerini muhteşem bir dörtlü etrafında şekillendiriyor; kafe, caz, aşk ve Kafka. Sanatçı Türkiye’deki ilk sergisinde eserlerini 6-31 Ocak tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde sergileyecek.  Kafka ve özellikle Gregor Samsa çizimleriyle tanınan Çek sanatçı Jiri Sliva, Türkiye Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin 2016 yılında düzenleyeceği etkinlik serisinin ilki olacak. 31 Ocak 2016 […]

Kafe, Caz, Aşk ve Kafka…

Çek Cumhuriyeti’nin tanınmış ressamlarından Jiri Sliva, eserlerini muhteşem bir dörtlü etrafında şekillendiriyor; kafe, caz, aşk ve Kafka. Sanatçı Türkiye’deki ilk sergisinde eserlerini 6-31 Ocak tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde sergileyecek. 

image

Kafka ve özellikle Gregor Samsa çizimleriyle tanınan Çek sanatçı Jiri Sliva, Türkiye Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin 2016 yılında düzenleyeceği etkinlik serisinin ilki olacak. 31 Ocak 2016 tarihine kadar sürecek “Kafka İstanbul’da” sergisiyle sanatçı, 20.yy’ın ünlü modernist yazarı Franz Kafka’nın ölümsüz eseri Metamorfoz’ atıfta bulunuyor.

image

Jiri Sliva Kimdir?

1947 yılında Çek Cumhuriyeti’nin 4. büyük kenti olan Pilsen’de dünyaya geldi. 1966 yılında yaşamakta olduğu Prag’a taşındı. Sanatçı bugüne dek yüzün üzerinde kitap resimlemiş, karikatürleri Die Welt, Die Zeit, Stern, The Walt Street Journal The NY Times gibi gazete dergilerde yayınlanmış, Berlin, Paris, Roma, Viyana, Tokyo ve New York gibi kentlerde kişisel sergiler açmıştır.

image image image image image image image image image image image

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM