Kampüste 1 Mayıs gerginliği - Haber34
USD
5,3582
EURO
6,0681
ALTIN
214,3023

Kampüste 1 Mayıs gerginliği

Her yıl bayram havasından uzaklaşılarak sadece kutlamaların yapıldığı yerler, eylemciler, müdahalelerin konuşulduğu 1 Mayıs’a az bir zaman kala sinirler yine gerildi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde 1 Mayıs konulu afiş ve broşür asmak isteyen öğrencilere çevik kuvvet ve üniversite özel güvenlikleri izin vermedi. Çıkan arbedede biber gazı kullanılırken, birçok öğrencinin ve çevrede bulunanların etkilendiği gözlendi. Bu […]

Kampüste 1 Mayıs gerginliği

Her yıl bayram havasından uzaklaşılarak sadece kutlamaların yapıldığı yerler, eylemciler, müdahalelerin konuşulduğu 1 Mayıs’a az bir zaman kala sinirler yine gerildi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde 1 Mayıs konulu afiş ve broşür asmak isteyen öğrencilere çevik kuvvet ve üniversite özel güvenlikleri izin vermedi. Çıkan arbedede biber gazı kullanılırken, birçok öğrencinin ve çevrede bulunanların etkilendiği gözlendi.

Bu müdahaleye rağmen dağılmayan öğrenciler, özel güvenliklerin üzerine yürüyerek tekrar kantine girmek istedi. Bunun üzerine çevik kuvvetin sert müdahalesi öğrencileri Fakülte önünden uzaklaştırdı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM