Kilis Tedirgin! - Haber34
USD
3,8235
EURO
4,6790
ALTIN
161,6680

Kilis Tedirgin!

     Kilis Tedirgin! İŞİD’in kontrolündeki sınırdan Kilis’e dün ikisi gün içinde biri akşam saatlerinde olmak üzere 3  roket daha düştü.Olay yerine çok sayıda ambulansın sevk edildiği ve yaralıların hastanelere nakledildiği bildirildi.Bu son saldırıyla beraber Kilis’in hedef olduğu saldırı sayısı 11’e ulaştı.Roket saldırılarının ardından hayatını kaybedenlerin sayısı ise 16’ya yükseldi.  10 Türk,6 Suriye vatandaşının hayatlarını kaybettikleri […]

Kilis Tedirgin!

     Kilis Tedirgin!

İŞİD’in kontrolündeki sınırdan Kilis’e dün ikisi gün içinde biri akşam saatlerinde olmak üzere 3  roket daha düştü.Olay yerine çok sayıda ambulansın sevk edildiği ve yaralıların hastanelere nakledildiği bildirildi.Bu son saldırıyla beraber Kilis’in hedef olduğu saldırı sayısı 11’e ulaştı.Roket saldırılarının ardından hayatını kaybedenlerin sayısı ise 16’ya yükseldi.  10 Türk,6 Suriye vatandaşının hayatlarını kaybettikleri saldırılar Kilis halkının uykularını kaçırıyor.

İŞİD’in roketlerinden tedirgin olan Kilis halkının olayları protesto etmek amacıyla yaptığı yürüyüşe polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Olayların ardından Kilis valiliğindeki toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan halkı sağduyulu olmaya davet etti.

Saldırılara maruz kalan Kilis halkı ise korku ve tedirginlik içinde;sosyal paylaşım sitelerinde yaptıkları paylaşımlardan korktukları ve gergin oldukları gözden kaçmıyor.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM