Mustafa Koç'un Yerine Atama Yapıldı - Haber34
USD
5,3563
EURO
6,0710
ALTIN
214,0330

Mustafa Koç’un Yerine Atama Yapıldı

Koç Holding yönetim kurulu başkanlığına Ömer M. Koç getirildi. Koç Holding tarafından yapılan açıklamada, Koç Holding Yönetim Kurulu tarafından Ömer M. Koç Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Y. Koç Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı. Ömer Koç Kimdir? 24 Mart 1962 Ankara doğan ve  liseyi Robert Kolej de okuyan Ömer Koç tarihe duyduğu ilgi nedeniyle Columbia […]

Mustafa Koç’un Yerine Atama Yapıldı

Koç Holding yönetim kurulu başkanlığına Ömer M. Koç getirildi.

Koç Holding tarafından yapılan açıklamada, Koç Holding Yönetim Kurulu tarafından Ömer M. Koç Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Y. Koç Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı.

Ömer Koç Kimdir?

24 Mart 1962 Ankara doğan ve  liseyi Robert Kolej de okuyan Ömer Koç tarihe duyduğu ilgi nedeniyle Columbia Universitesi’nde Yunan Tarihi bölümünü okudu. Daha sonra eğitimine tekrar Columbia Universitesi, İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans yaparak devam etti.

İş Hayatı ise

İlk olarak İsviçre’de satış memuru olarak iş dünyasına atılan Koç, Amerika’da da aynı iş alanında çalışmaya devam etti. Türkiye’de ise 1992 yılında Koç Holding Finansman Müdürlüğü yapan Ömer Koç ayrıca Enerji Grubu Başkanlığı ve Koç Holding Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Ömer Koç 2008’den bu yana Koç Holding’te yönetim kurulu başkan velilliği yapmaktaydı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM