Körfez'in İki Yakası da Birleşti! - Haber34
USD
5,6446
EURO
6,4333
ALTIN
223,1539

Körfez’in İki Yakası da Birleşti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nün son tabliyesini birlikte yerleştiridiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Türk ve Japon bayraklarının asıldığı köprünün üzerinden, son tabliyenin montajının yapılacağı noktaya kadar birlikte yürüdü. Tabliyenin montajının gerçekleştirileceği yerde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, birazdan ismini […]

Körfez’in İki Yakası da Birleşti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nün son tabliyesini birlikte yerleştiridiler.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Türk ve Japon bayraklarının asıldığı köprünün üzerinden, son tabliyenin montajının yapılacağı noktaya kadar birlikte yürüdü.
Tabliyenin montajının gerçekleştirileceği yerde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, birazdan ismini açıklayacağı köprünün son tabliyesinin vidalarını Davutoğlu ve Yıldırım ile sıkacaklarını belirterek, tabliyenin kaynağının görevliler tarafından ayrıca yapılacağını konuklara iletti.
“Gerçekten dünyada dördüncü özelliklere sahip bir köprüyle iftihar ediyoruz” diyen Erdoğan, köprünün detay özelliklerinin daha sonra belirtileceğini anlattı.
“Ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olsun diyorum”
Cumhurbaşkanı Erdoğan halkının ve tüm yetkililerin gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerini iletiriken, “Ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olsun diyorum. Gerek Başbakanımıza gerek tüm kabine üyelerimize, Ulaştırma Bakanımıza ve tüm ekibimize şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Milletimiz için, tüm insanlık için hayırlı olsun diyorum.” İfadelerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Bakan Yıldırım, daha sonra son tabliyenin vidalarını birlikte sıkıştırdı.
Köprüde son tabliyenin montajına Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM