Malta'da Daima Oturum İzni Nasıl Alınır - Haber34
USD
5,3628
EURO
6,0818
ALTIN
214,6329

Malta’da Daima Oturum İzni Nasıl Alınır

Son dönemde Türk vatandaşları arasında Malta oturma izni ya da vatandaşlık hakkı kazanmak çok fazla talep görmektedir. Malta,  Avrupa Birliği üyesi olup, kendisine bu yönde çok fazla sayıda talep olan ülkeler içerisindedir. Bunun sebebi ise sunmuş olduğu sınırsız oturma izni ile vatandaşlık prosedürlerinin başka ülkelere oranla çok daha az olan masraf ve kısa zaman içerisinde […]

Malta’da Daima Oturum İzni Nasıl Alınır

Son dönemde Türk vatandaşları arasında Malta oturma izni ya da vatandaşlık hakkı kazanmak çok fazla talep görmektedir. Malta,  Avrupa Birliği üyesi olup, kendisine bu yönde çok fazla sayıda talep olan ülkeler içerisindedir. Bunun sebebi ise sunmuş olduğu sınırsız oturma izni ile vatandaşlık prosedürlerinin başka ülkelere oranla çok daha az olan masraf ve kısa zaman içerisinde sonuçlanıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Malta Oturma İzni

Malta’da normal oturma izni almak için bireylerin Malta oturma izni programı ile ada içerisinde en az 6 olmak suretiyle ve daha fazla süre yaşıyor olmak gerekmektedir. Bir bireyin ikametinin çok yüksek vergiler ödediği bir yerden ödemiş olduğu vergiye oranla daha düşük bir vergiye sahip olan başka deniz aşırı ülkeye doğrudan taşınması hem AB/AEA gereğince hem de AB/AEA haricindeki vatandaşlara mümkün olmaktadır.

Malta sınırları içerisinde oturma izni almak isteyen kişilerden herhangi bir şekilde taban mülkiyet değeri şartı aranmamaktadır. Fakat bu durum bazı özel durumlarda farklılık göstermekte ve öylesi durumlarda Taşınmaz Mülk Edinme konusunda bir izne gerek duyulmaktadır.

Malta’da Cazip Oturma İzni Avantajı

Malta sınırları içerisinde normal oturma izni alacak olan bireyin AB/AEA vatandaşı olup olmadığı ya da herhangi bir 3. Dünya ülkesinin vatandaşlığına mı sahip olduğu konusunda değişen seçim değerleri bulunmaktadır. Bu durum sayesinde Malta’da oturma izni almak çok avantajlı bir hal almaktadır.

Ekonomik açıdan yeterli seviyede olmak

Yalnızca Malta’da değil aslında bütün ülke vatandaşlıklarında vatandaşlığa başvuracak kişini ekonomik açıdan yeterli seviyeye sahip olması ve bunu doğrudan belgelerle ispat etmesi beklenmektedir. Bu kriter başvuru yapan bireyin Malta Hükümeti tarafından hiçbir şekilde yardım almaksızın kendilerine ve de bakmakla sorumlu oldukları bireylere geçim imkanı sağlayabilecek ortamı ayarlayabilmeleri açısından gereklilik arz etmektedir. AB/AEA vatandaşları için belirlenen minimum taban değeri tek kişi için 14.000€ minimum sermaye sahibi olmak veya 92,32€  bir gelire sahip olmak gerekmektedir. Bunun dışında evli olan çiftler için aranan minimum taban değeri ise 23,300€ değerinde bir sermaye ya da 108,63€ haftalık bir gelire sahip olmak gerekmektedir. Diğer bir durum ise bakılmakla yükümlü olunan kişi başına ekstra olarak 8.15€ değerinde ek gerekmektedir.

Oturum izni

Malta’da normal bir şekilde oturma izni alabilecek ve Malta vatandaşı olmak için gerekli olan AB/AEA vatandaşları için esas alınacak olan diğer bir nokta ise bir işte çalışıyor olmasının gerekmesidir. Kişinin Malta sınırları içerisinde iş araması ya da mevcut olan işi kabul etmesi gerekmektedir.  Alternatif olarak da bireyin Malta sınırları içerisinde bir işte çalışması ya da kendisine ait bir iş kurması gerekir.

Malta’da Daima Oturum İzni Nasıl Alınır konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.yenibirhayat.com.tr/malta-oturma-izni yazısını okuyabilirsiniz.

 


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM