Milano Belediyesi Hava Kirliliğini Önlemek İçin Trafikte Uygulanabilecek Bir İlke İmza Attı!.. - Haber34
USD
5,3546
EURO
6,0709
ALTIN
214,3563

Milano Belediyesi Hava Kirliliğini Önlemek İçin Trafikte Uygulanabilecek Bir İlke İmza Attı!..

Milano şehrinde hava kirliliğini önlemek amacıyla ilginç bir uygulama hayata geçirildi. Uygulamayı duyuran Milano Belediyesi iş yerlerine gitmek isteyen vatandaşlar için özel otomobilleri yerine bisiklet kullanmayı önerirken bu uygulamaya katkı sağlayacaklara da para yardımında bulunacağını duyurdu. Son yıllarda yaşanan hava kirliliği dolayısıyla Milano şehrinde birçok uygulamalara geçildi. Tarihi şehir merkezinin trafiğe kapatılması, haftanın belirli günlerinde […]

Milano Belediyesi Hava Kirliliğini Önlemek İçin Trafikte Uygulanabilecek Bir İlke İmza Attı!..

Milano şehrinde hava kirliliğini önlemek amacıyla ilginç bir uygulama hayata geçirildi. Uygulamayı duyuran Milano Belediyesi iş yerlerine gitmek isteyen vatandaşlar için özel otomobilleri yerine bisiklet kullanmayı önerirken bu uygulamaya katkı sağlayacaklara da para yardımında bulunacağını duyurdu.

Son yıllarda yaşanan hava kirliliği dolayısıyla Milano şehrinde birçok uygulamalara geçildi. Tarihi şehir merkezinin trafiğe kapatılması, haftanın belirli günlerinde plaka numarası tek rakamlardan oluşan araçlara diğer günlerde çift rakamlı araçlara trafiğe çıkma yasağı uygulanması, şehrin farklı belirlenmiş bölgelerine dizel motorlu araçların girişinin yasaklanması bu uygulamaların başında geliyordu. Tüm bu uygulamalara rağmen kirliliğin önüne geçilememesi üzerine halkın bisiklet kullanımını artırma çalışmaları başlatıldı.

56b430db92059a6c8a503f82a7366ba019b31804

Milano Belediyesi tarafından açıklanan yeni uygulamada şehir merkezindeki iş yerlerine araçları yerine bisikletleriyle gelenlere para yardımı yapılacağı duyuruldu. Açıklamaya göre işyerine gelenlerin kilometre başına 25 sent verileceği kaydedildi.
Ay sonunda yürürlüğe girmesi beklenen uygulamanın günlük trafik denetimleri ve cezaların artırıldığı şu günlerde ilgiyle karşılanması bekleniyor.Umarım beklenılen uygulama gerçekleşir…

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM