Norveç’te Helikopter Faciası - Haber34
USD
5,8725
EURO
6,7908
ALTIN
229,8704

Norveç’te Helikopter Faciası

Norveç’te Helikopter Faciası Norveç’te bir petrol şirketine ait olduğu ve en az 13 kişiyi taşıdığı bildirilen bir helikopter Kuzey Denizi’ne düştü. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre bölgede büyük bir patlama duyulduğu ve helikopterin enkazının denizin üzerinde görüldüğü belirtildi. Helikopterin 17’ye yakın kişi taşıyor olabileceği söylenirken,henüz ölü ve yaralı sayısı ile ilgili bilgi verilmedi.Kuzey Denizindeki bir petrol […]

Norveç’te Helikopter Faciası

Norveç’te Helikopter Faciası

Norveç’te bir petrol şirketine ait olduğu ve en az 13 kişiyi taşıdığı bildirilen bir helikopter Kuzey Denizi’ne düştü.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre bölgede büyük bir patlama duyulduğu ve helikopterin enkazının denizin üzerinde görüldüğü belirtildi.

Helikopterin 17’ye yakın kişi taşıyor olabileceği söylenirken,henüz ölü ve yaralı sayısı ile ilgili bilgi verilmedi.Kuzey Denizindeki bir petrol tesisine gittiği söylenen helikopterin ait olduğu şirketin adı açıklanmadı.

İlerleyen saatlerde yapılan açıklamaya göre içinde 13 yolcu bulunan nakliye helikopterinden kurtulan olmadığı,helikopterin Norveç’in Bergen kenti yakınlarındaki Turoy bölgesine düştüğü bildirildi.

Kuzey Denizindeki bir petrol platformuna giderken düşen uçağı gören vatandaşların ifadelerine göre helikopterin havada daireler çizdiği ve pervanesinin kopmasıyla yere çakıldığı belirtildi.

Bölgede kırmızı alarma geçirilen bütün kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi.

Bölge polis yetkililerinin açıklamalarında; suda insanlar olduğu bilgisinin alınmasının ardından bütün önceliklerini kurtarma çalışmalarına yönlendirdiklerine yer verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM