Osman Çeviksoy'un Eğitim Hakkındaki Düşünceleri - Haber34
USD
5,3582
EURO
6,0681
ALTIN
214,3023

Osman Çeviksoy’un Eğitim Hakkındaki Düşünceleri

Türkiye’nin eğitim sistemi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Yazar Osman Çeviksoy, ‘Sistem çoktan seçmeli adam yetiştiriyor’ dedi. Yazar Osman Çeviksoy, Türkiye’nin eğitim sisteminin artık düşünen adam yetiştirmediğini söylerken, “Sistem çoktan seçmeli adam yetiştiriyor. Yani sıfır bilgi ile girseniz beş şıklıysa yüzde 20 şansınız var. Konuyu hiç bilmiyorsunuz, atıyorsunuz yüzde 20 tutturma şansınız var” şeklinde konuştu. Bugüne […]

Osman Çeviksoy’un Eğitim Hakkındaki Düşünceleri

Türkiye’nin eğitim sistemi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Yazar Osman Çeviksoy, ‘Sistem çoktan seçmeli adam yetiştiriyor’ dedi.

Yazar Osman Çeviksoy, Türkiye’nin eğitim sisteminin artık düşünen adam yetiştirmediğini söylerken, “Sistem çoktan seçmeli adam yetiştiriyor. Yani sıfır bilgi ile girseniz beş şıklıysa yüzde 20 şansınız var. Konuyu hiç bilmiyorsunuz, atıyorsunuz yüzde 20 tutturma şansınız var” şeklinde konuştu.

Bugüne kadar hikaye ve roman türlerinde bir çok esere imza atan Yazar Çeviksoy, AA muhabirine verdiği demeçte, Türk hikayeciliğinin çok eskilere dayandığını ve gelenek olarak yaşadığını belirtti.

Hikayeciliğin geçmişi hakkında da konuşan Çeviksoy, “Avrupai tarzda roman yeni ama romanı da ileriye doğru götürmek istersek, mesneviler bizde roman ihtiyacını karşılıyor. Çünkü ben büyüklerimden de dinledim köylerde bile özellikle uzun kış gecelerinde ve ramazanın kış mevsimine rastladığı gecelerde, bilen birisi tarafından,genellikle imam veya öğretmen olabilir, mesnevi okumaları vardı. Her gece okunurdu. Kalınan yer işaretlenir ertesi gece,teravih namazlarından sonra oradan başlanır ve devam edilirdi” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM