Robotlar İşe Başladı ! - Haber34
USD
5,3654
EURO
6,1106
ALTIN
214,8827

Robotlar İşe Başladı !

Robotların bizim hayatımızdaki yeri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Henüz mutfaklarda ve banyolarda gördüğümüz robotlar, gelecekte bize daha çok yardım edecek gibi görünüyor. Robot denince akla gelen ilk ülkelerden biri olan Japonya, yine bir ilke imza attı ve robot çalışan üretmeyi başardı. Ürettiği robotları bir telefon mağazasında çalıştırmaya başlayan Japonya, robotların gelen müşterilere telefon satması […]

Robotlar İşe Başladı !

Robotların bizim hayatımızdaki yeri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Henüz mutfaklarda ve banyolarda gördüğümüz robotlar, gelecekte bize daha çok yardım edecek gibi görünüyor.

Robot denince akla gelen ilk ülkelerden biri olan Japonya, yine bir ilke imza attı ve robot çalışan üretmeyi başardı. Ürettiği robotları bir telefon mağazasında çalıştırmaya başlayan Japonya, robotların gelen müşterilere telefon satması için tasarlandığını söyledi.

Bir çok özelliği bulunan robot Pepper’in, en önemli özelliğinden birisi de insan duygularını okuyabilmek olarak değerlendiriliyor. İnsanın ruh haline göre mağazada onu karşılayan Pepper, bu yöntem ile bir çok akıllı telefon satacak gibi görünüyor. Robotların ise 1 ay boyunca çalışacağı söyleniyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM