Rus Uçakları Yeniden Halep'i Vurdu! - Haber34
USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Rus Uçakları Yeniden Halep’i Vurdu!

Edinilen bilgilere göre, Rus jetlerinin Halep’te yönetim karşıtlarının kontrolünde yer alan Katranci Mahallesi’nde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısı sonucu 10 sivil hayatını kaybetti. Rus Hava Kuvvetlerinin vurduğu yerleşim yerinde çok sayıda kişinin de yaralandığını ifade eden yetkililer, mahallede olay yerinde çok sayıda ev ve iş yerinin yıkıldığını ve hasar gördüğü belirtildi. Sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin […]

Rus Uçakları Yeniden Halep’i Vurdu!

Edinilen bilgilere göre, Rus jetlerinin Halep’te yönetim karşıtlarının kontrolünde yer alan Katranci Mahallesi’nde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısı sonucu 10 sivil hayatını kaybetti.

Rus Hava Kuvvetlerinin vurduğu yerleşim yerinde çok sayıda kişinin de yaralandığını ifade eden yetkililer, mahallede olay yerinde çok sayıda ev ve iş yerinin yıkıldığını ve hasar gördüğü belirtildi.

Sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazında ölü ve yaralı olup olmadığına dair arama kurtarma çalışması yaptığını dile getiren yetkililer, Rus uçaklarının Halep’in batı kesimlerini de bombaladığı ifade edildi.

Halep’te bulunan medya sorumlusu Mecit Nacar ise Rus uçaklarının Halep’in kuzeyinde Tel Rıfat ilçesi çevresinde ılımlı muhaliflerin terör örgütü PYD’yle olan hattı bombaladığını söyledi.

Muhalif kesimin Rus uçaklarının yoğun saldırılarına rağmen PYD güçlerini Tel Rıfat ilçesinden püskürtüğünü aktaran Nacar, ”Rus uçakları Halep’in kuzeyinde Kafr Hamra, Anadan ve Mari çevresini bombaladı. Ruslar, Halep’te muhaliflerin denetimindeki sivil yerleşim yerine de yoğun bir şekilde saldırıyor” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM