Salça ve Pekmezi Saklarken Dikkat! - Haber34
USD
5,3883
EURO
6,1044
ALTIN
215,3052

Salça ve Pekmezi Saklarken Dikkat!

Salça ve Pekmezi Saklarken Dikkat! Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.  Mehmet  Ali Deneme ,salça,pekmez gibi gıdaların saklanma koşullarına dikkat çekerek uygun koşullarda korunmayan gıdaların kansere davetiye çıkardığını söyledi.Salça,pekmez gibi gıdaların boş deterjan,ilaç kutuları ve plastik kaplar gibi yerlerde saklanma koşullarının uygun olmadığını dile getirdi. ‘Çağın hastalığı kanser’ konulu bir seminerde konuşan Dr.Deneme; virüsler,radyasyon,kimyasal maddelerin yanı sıra […]

Salça ve Pekmezi Saklarken Dikkat!

Salça ve Pekmezi Saklarken Dikkat!

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.  Mehmet  Ali Deneme ,salça,pekmez gibi gıdaların saklanma koşullarına dikkat çekerek uygun koşullarda korunmayan gıdaların kansere davetiye çıkardığını söyledi.Salça,pekmez gibi gıdaların boş deterjan,ilaç kutuları ve plastik kaplar gibi yerlerde saklanma koşullarının uygun olmadığını dile getirdi.

‘Çağın hastalığı kanser’ konulu bir seminerde konuşan Dr.Deneme; virüsler,radyasyon,kimyasal maddelerin yanı sıra diğer birçok şeyin kansere neden olduğunu söyledi.

Besinlerin  sağlıklı koşullarda saklanması gerektiğini aksi takdirde oluşacak risklere dikkat çeken Dr.Deneme Salça, pekmez gibi gıdaların boş deterjan, ilaç kutuları ve plastik kaplar gibi yerlerde saklanmalarının kanser riskini arttırdığını söyledi. Ayrıca besinlerin plastik kaplarının uzun süre kalmasının da kanser riskini arttırdığını belirtti.

Yanlış Beslenme Kanseri Çağırıyor

Sebze ve meyve tüketiminin az olmasının yanı sıra vitaminden zengin gıdaların tüketim oranlarının az olmasının kanser oluşumunu arttırdığını ve tuz tüketiminin azaltılması gerektiğini söyleyen Dr.Deneme yanlış beslenmenin kanserin nedenleri arasında olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca az posalı gıdaların kanser riskini arttırdığına değinen Dr.Deneme kabızlığın bağırsak kanseri riskini arttırdığını söyledi.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM