Shrink Filmlerin Uygulama Alanına Göre Türleri - Haber34
USD
5,3647
EURO
6,0674
ALTIN
213,7620

Shrink Filmlerin Uygulama Alanına Göre Türleri

Shrink filmler gıdadan mobilyaya kadar farklı pek çok ürün için uygulanmaktadır. Shrink makinası yardımıyla bu filmlerin ürünlerin üzerine kaplanması sağlanmaktadır. Filmlerin kaplanmasının ardından film türüne ve ürün türüne göre  başka işlemler de uygulanabilmektedir. Güçlü ve dayanaklı malzemeler olan filmler, gıdaların tazeliğinin korunmasında, mobilyaların taşınma kolaylığında ve darbe almasının engellenmesinde, gazete ya da dergi gibi ürünlerin […]

Shrink Filmlerin Uygulama Alanına Göre Türleri

Shrink filmler gıdadan mobilyaya kadar farklı pek çok ürün için uygulanmaktadır. Shrink makinası yardımıyla bu filmlerin ürünlerin üzerine kaplanması sağlanmaktadır. Filmlerin kaplanmasının ardından film türüne ve ürün türüne göre  başka işlemler de uygulanabilmektedir. Güçlü ve dayanaklı malzemeler olan filmler, gıdaların tazeliğinin korunmasında, mobilyaların taşınma kolaylığında ve darbe almasının engellenmesinde, gazete ya da dergi gibi ürünlerin dış etkenlerden korunmasında ve daha pek çok alanda sağlıklı ortamlar sunmaktadır. Farklı yöntemler ile ürünlere uygulanan Shrink filmler uygulama alanına göre farklılıklar göstermektedir. Bu yöntemlerden birisi poliolefin Shrink film ile uygulanırken diğeri polietilen ile uygulanmaktadır.

Poliolefin film türleri; Shrink makinası ile kullanımlarda büyük kolaylık sağlayacak güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan paketlemelerde en çok kullanılan plastik film türüdür. Büyük kapasitelere sahip işletmelerde paketleme ihtiyaçları için özellikle bu malzemeler tercih edilmektedir. Hızlı çalışma temposuna ayak uydura yapısının yanında dayanıklı olması ile de yaygın bir kullanıma sahiptir. En zor Shrink paketleme işlemlerinde dahi bu malzeme ile sorunsuz şekilde paketleme işlemi yapılmaktadır.  Ayrıca malzeme ısı işlemlerinde sağlıksız gazlar çıkarmamaktadır ve ürünlerin raf ömrünü de uzatmaktadır. Görseldeki teknolojik shrink makinalarını sağlayan Maripak’ın sitesine http://www.maripak.com/shrink-makinasi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Paketleme işleminden başlayarak ürünün alıcıya ulaşmasına kadar olan süre içerisinde ürünün bozulmamasını sağlamaktadır. Shrink makinesi ile pratik bir paketleme sistemi sunan bu filmler, çapraz şekilde de bağlanabilmektedir. Böylece en zor paketleme işlemleri dahi bu malzeme ile kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Polietilen Shrink filmler ile yapılan paketleme işlemlerinde ürünün raf ömrü uzamaktadır. Shrink makinası kullanılarak uygulanan bu filmler, gerekli ısı sağlandığında strech halini alabilen malzemelerdir. Ayrıca malzeme üretimdeki ısısı ile karşılaştığında tekrar eski halini almaktadır.  Daha çok bu malzeme karton, içecek ya da teneke gibi ürünlerin paketlenmesinde kullanılmaktadır. Büyük ticari boyutlarda yapılan paketleme işlemlerinde gergeç ve baloncuk yöntemleri kullanılmaktadır. Geri dönüşümü oldukça kolay olan bu malzemeler, Shrink makinesine yerleştirilen bir film rulosu yardımıyla ürünlere uygulanmaktadır. Makinenin bir tarafında film rulosu bulunurken diğer tarafta ürün bulunmaktadır. Shrink paketleme, shrink makinaları ve ambalaj paketleme sektörünün en kaliteli hizmet veren firması Maripak.com tüm detaylara resmi sitesinde yer vermektedir. Siz de güvenle hem alışveriş yapabilir hem de bilgi alabilirsiniz.

 


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM