Suriye ile Rusya Arasında Dev Anlaşma - Haber34
USD
5,3631
EURO
6,0794
ALTIN
214,2983

Suriye ile Rusya Arasında Dev Anlaşma

Suriye ile Rusya Arasında Dev Milyon Avroluk Dev İmza Suriye Başbakanı Vail Nadir Halki tarafından yapılan açıklamada; Suriye ile Rusya arasında 850 milyon Avroluk anlaşma imzalandığı belirtildi. Rusya ile 850 milyon avro değerinde alt yapı anlaşması imzaladıklarını söyleyen Halki’nin Rus Ria-Novosti haber ajansında yer açıklamasında; Suriye’nin savaş nedeniyle zarar gören alt yapısının yenilenmesi fikrine Rusya’nın […]

Suriye ile Rusya Arasında  Dev Anlaşma

Suriye ile Rusya Arasında Dev Milyon Avroluk Dev İmza

Suriye Başbakanı Vail Nadir Halki tarafından yapılan açıklamada; Suriye ile Rusya arasında 850 milyon Avroluk anlaşma imzalandığı belirtildi.

Rusya ile 850 milyon avro değerinde alt yapı anlaşması imzaladıklarını söyleyen Halki’nin Rus Ria-Novosti haber ajansında yer açıklamasında; Suriye’nin savaş nedeniyle zarar gören alt yapısının yenilenmesi fikrine Rusya’nın ilgi gösterdiğini.Bu bağlamda iki ülke arasında birçok anlaşma imzalandığını ve bu anlaşmaların arasında 600 ve 250 milyon avroluk iki anlaşmanın da olduğunu söyledi.

Halki; Rus enerji şirketi İnter Rao ile Tirşin-3 elektrik santralinin yapımı konusunda gerekli finansmanın sağlanması için yapılan görüşmelerde son aşamaya geldiklerini ifade etti.

Ayrıca tarım ve enerji alanlarındaki projeler içinde Rusya’dan maddi yardım beklediklerini söyleyen Halki, Rus firmaları enerji,petrol  rafinerisi,iletişim ve petrol kaynağı arama gibi projelere katılmaları için çağırdı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM