• Tarihi Sarnıç Düğün Salonu Oldu !

  Tarihi Sarnıç Düğün Salonu Oldu !

  Fatih`teki Roma dönemine ait Sultan Sarnıcı, düğün ve toplantı salonu olarak hizmet verecek.

  Çarşamba Şeyh Resmi Mahallesi Ali Naki Sokak`ta bulunan Sultan Sarnıcı`nın Organizasyon Müdürü Talip Yeşilova, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun süre atıl durumda kalan sarnıcın 7 yıl önce Sarnıç Turizm Organizasyon ve Prodüksiyon A.Ş. tarafından restorasyonu yapılmak üzere Vakıflar Bölge Müdürlüğünden kiralandığını söyledi.

  Restorasyon yapılmadan önce iplik bükücüler, marangozlar ve seyyar satıcılar tarafından kullanıldığı için tarihi dokusu yıpranan sarnıcın restorasyonuna yaklaşık 1 yıl önce başlandığını anlatan Yeşilova, tarihi dokusuna zarar verilmeden, aslına uygun olarak restore edilen sarnıcın yeniden İstanbullular`ın hizmetine sunulduğunu anlattı.

  Yeşilova, önce turistlere yönelik sergiler düzenlenmesi planlanan sarnıcın, düğün ve toplantı organizasyonlarında kullanılmasına sonradan karar verildiğini belirterek, açılışı yarın yapılacak olan sarnıçta, iftar yemekleri vermeyi, talep olması halinde, seminerler, kongreler, klip ve dizi çekimleri, okulların mezuniyet baloları, iş yemekleri, kokteyl ve defile gibi organizasyonlar yapmayı da düşündüklerini kaydetti.

  Haber Yorumunuz Nedir?

  okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız
  Kaynak:

  8056

  Bağlantılı Haberler

  Ziyaretçilerin Okuduğu Diğer Haberler

  Diğer Güncel Haberleri

  Gündemdeki diğer haberi oku

  »