Tüp Bebek Riskleri Nelerdir? - Haber34
USD
5,3627
EURO
6,0737
ALTIN
214,3513

Tüp Bebek Riskleri Nelerdir?

Tüp bebek tedavisine başlayacak olan çiftler için en büyük soru işaretlerinden bir tanesi bu operasyonların içerdiği risklerdir. Tüp bebek tedavisinde özellikle anne adayının sağlığına yönelik herhangi bir risk yoktur. Yapılan operasyon sonucunda başarılı bir gebelik ya da başarısız bir tedaviden söz edilebilir. Bu açıdan tüp bebek çalışmaları sırasında herhangi bir risk olmadığından dolayı çiftlerin tüp […]

Tüp Bebek Riskleri Nelerdir?

Tüp bebek tedavisine başlayacak olan çiftler için en büyük soru işaretlerinden bir tanesi bu operasyonların içerdiği risklerdir. Tüp bebek tedavisinde özellikle anne adayının sağlığına yönelik herhangi bir risk yoktur. Yapılan operasyon sonucunda başarılı bir gebelik ya da başarısız bir tedaviden söz edilebilir. Bu açıdan tüp bebek çalışmaları sırasında herhangi bir risk olmadığından dolayı çiftlerin tüp bebek tedavisini tercih etme konusunda tereddüt yaşamasına gerek yoktur.

Tüp Bebek Tedavisinde Yan Etkiler Nelerdir?

Tüp bebek tedavisinde çiftler açısından en büyük sorun operasyonların başarısız bir şekilde sonuçlanmasıdır. Öyle ki erkekten alınan spermlerle kadınlardan alınan yumurtaların laboratuvar ortamında bir araya getirilmesiyle birlikte tüp bebek tedavisi tamamlanmaktadır. Bu tedavi sonrasında sonuç tamamen kadının bedensel fonksiyonlarına bağlıdır. Yumurtalıkların rahimde tutunması ve gebeliğin başlaması halinde tüp bebek tedavisinin başarılı olduğunda söz edilebilir. Fakat bu tutunma yaşanmadığı durumlarda ise tüp bebek tedavisi başarısız bir şekilde sonuçlanmış kabul edilir. Böyle bir anda durumun anne adayının sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmaz. Fakat tüp bebek tedavisi sırasında kullanılan ilaçlardaki yan etkiler görülebilir. Bunlar da genelde adet gecikmesi ya da düzensizliği şeklinde olmaktadır. Kürtaj işlemi yine Ankara’da çok kolay yapılıyor.

Psikolojik Risklere Dikkat!

Tüp bebek tedavisinin riskleri içerisinde psikolojik etkenlerden söz edilir. Uzun bir süre anne ve baba olmayı isteyen çiftler, son umut olarak tüp bebek tedavisini tercih ederken bu tedavinin de başarısız bir şekilde sonuçlanması psikolojik ayrılarak çiftlerin mutsuz bir döneme başlamasına neden olur. Bu açıdan tüp bebek tedavisine başlamadan önce özellikle başarısızlık sonucuna göre kişilerin psikolojik yönden hazır olması ve tedavinin tüm aşamalarının farkında olarak sürecin yürütülmesi gerekmektedir.

Başarılı Tüp Bebek Operasyonu Sonrasında Riskler Neler?

Tüp bebek tedavisi sonrasında doğumun başlaması halinde ise doğuma bağlı olarak çeşitli sağlık sorunları görülebilmektedir. Fakat bu durum her gebelik için geçerli olan risklerdir ve bunun tüp bebek ile herhangi bir ilgisi yoktur. Bu açıdan tüp bebek riskleri denildiğinde kişilerin mevcut detayları göz önünde bulundurması, tedavi öncesi ve sonrasında iyi bir hazırlık sürecini geçirmesi yeterli olacaktır.  Ankara tüp bebek cinsiyet belirleme artık çok kolay.


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM