Türk Dünyası Güreş Turnuvası - Haber34
USD
5,3429
EURO
6,0848
ALTIN
213,8336

Türk Dünyası Güreş Turnuvası

Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni`nin 3.`sü hafta sonunda İstanbul`da yapılacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Sıcak Yuva Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilecek turnuvada, 15 ülkeden 200`e yakın sporcu mücadele edecek. FILA takviminde yer alan organizasyonda 18 yaş altı sporcular mücadele verecek. Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Burhan Felek […]

Türk Dünyası Güreş Turnuvası

guresTürk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni`nin 3.`sü hafta sonunda İstanbul`da yapılacak.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Sıcak Yuva Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilecek turnuvada, 15 ülkeden 200`e yakın sporcu mücadele edecek.

FILA takviminde yer alan organizasyonda 18 yaş altı sporcular mücadele verecek.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Burhan Felek Spor Kompleksi Kamp Eğitim Merkezi`nde düzenlediği basın toplantısında turnuva ile ilgili bilgiler verdi.
Taşpınar, her geçen yıl daha güzel olması için gayret ettikleri turnuvaya Türkiye`nin yanı sıra Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tataristan, Dağıstan, Belarus, Almanya, Gürcistan, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, Yakutistan ve Yunanistan`dan ekiplerin katılacağını bildirdi.

Yarın öğleden sonra başlayıp, 1 Temmuz Pazar günü sona erecek turnuva boyunca katılımcı ülkelerden gelecek müzik ve folklor ekipleri kültürel faaliyetler de yapacak.
Bu arada, basın toplantısında Üsküdar Kaymakamı Erdoğan Bektaş, Sıcak Yuva Vakfı Genel Koordinatörü Tufan Başak, eski şampiyon güreşçiler Dursun Ali Erbaş ve Müzayir Sille de hazır bulundu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM