Türkiye’den Rusya ve Irak Hamlesi - Haber34
USD
5,6541
EURO
6,4274
ALTIN
224,0013

Türkiye’den Rusya ve Irak Hamlesi

Hükümetten ihracat yapan firmalara destek geldi. Rusya ve Irak’a ihracat yapan firmalara Eximbank aracılığıyla destek sağlanacağı belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu bölgelerdeki sıkıntının iş adamlarımızdan değil bölgenin jeopolitik risklerinden kaynaklandığını söyledi.  Türkiye İhracatçılar Meclisi ( TİM) Başkanlar Kurulunda konuşma yapan Bakan Şimşek ‘hükümetin ihracatçıların her zaman yanında olduğunu Rusya […]

Türkiye’den Rusya ve Irak Hamlesi

Hükümetten ihracat yapan firmalara destek geldi. Rusya ve Irak’a ihracat yapan firmalara Eximbank aracılığıyla destek sağlanacağı belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu bölgelerdeki sıkıntının iş adamlarımızdan değil bölgenin jeopolitik risklerinden kaynaklandığını söyledi.

 Türkiye İhracatçılar Meclisi ( TİM) Başkanlar Kurulunda konuşma yapan Bakan Şimşek ‘hükümetin ihracatçıların her zaman yanında olduğunu Rusya ve Irak’ta olumsuzluk yaşayan firmaların taahhüt ve ödemelerinin öteleneceğini ayrıca Eximbank’ın her türlü desteği vereceğini söyledi.

Kuveyt Türk ile yapılan işbirliği protokolünün yanında Akbank, Fibabanka, Halkbank ve Vakıfbank’ın da destek vereceği belirtildi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM