Türkiye'nin 'Patent sloganı' açıklandı - Haber34
USD
5,3818
EURO
6,1058
ALTIN
215,4365

Türkiye’nin ‘Patent sloganı’ açıklandı

Türkiye patent haftası olması münasebetiyle düzenlenen ve Türkiye patent hareketinin öncülüğünde organize edilen slogan yarışması sonucunda ‘her güzel fikir, patentsiz bir hiçtir’ sloganı 2016 yılının sloganı seçildi. Yapılan açıklamaya göre, #türkiyepatentsloganınıarıyor etiketiyle 1 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında sosyal medyada başlatılan slogan yarışması sonuçlandı. Adres patent uzmanları tarafından yarışmaya katılan çok sayıda slogan değerlendirmeye tabi tutuldu. Yapılan […]

Türkiye’nin ‘Patent sloganı’ açıklandı

Türkiye patent haftası olması münasebetiyle düzenlenen ve Türkiye patent hareketinin öncülüğünde organize edilen slogan yarışması sonucunda ‘her güzel fikir, patentsiz bir hiçtir’ sloganı 2016 yılının sloganı seçildi.

Yapılan açıklamaya göre, #türkiyepatentsloganınıarıyor etiketiyle 1 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında sosyal medyada başlatılan slogan yarışması sonuçlandı. Adres patent uzmanları tarafından yarışmaya katılan çok sayıda slogan değerlendirmeye tabi tutuldu.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘her güzel fikir, patentsiz hiçtir’ sloganıyla yarışmaya katılan Kırıkkale Osmangazi Anadolu lisesi 2016 yılı Türkiye patent haftasının slogan yarışmasının birincisi seçildi. Ayrıca Bayram Kurtuluş ‘fikirler patentsiz kalmasın’ sloganıyla ikinci, ‘patent, dahiyane fikirlerin garanti belgesidir’ sloganıyla Nermin Sucak ise üçüncü oldu. Dereceye giren slogan sahipleri 25 Nisan’da TÜBİTAK-MAM ve Adres patent ortaklığı ile düzenlenecek olan ‘ patentin ticarileştirilmesi ve ülke ekonomisine katma değeri’ paneli sonrası ödüllerini alacak.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM