Türkiye'nin Pek Bilinmeyen 5 Saklı Cenneti - Haber34
USD
5,3977
EURO
6,0903
ALTIN
214,4416

Türkiye’nin Pek Bilinmeyen 5 Saklı Cenneti

Keşfetmeyi sevenler için Türkiye’nin pek bilinmeyen 5 saklı cenneti görmeye ne dersiniz? Ülkemizde görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Özellikle seyahat severlerin bilmedikleri yerleri görme istedikleri her geçen gün artıyor. Ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen öyle güzel yerler bulunuyor ki… Doların artış gösterdiği son yıllardı ise yurt dışına seyahat etmek hayal oluyor. Ancak bu gezmenize engel değil. Ülkemizin keşfedilmeyi […]

Türkiye’nin Pek Bilinmeyen 5 Saklı Cenneti

Keşfetmeyi sevenler için Türkiye’nin pek bilinmeyen 5 saklı cenneti görmeye ne dersiniz? Ülkemizde görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Özellikle seyahat severlerin bilmedikleri yerleri görme istedikleri her geçen gün artıyor. Ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen öyle güzel yerler bulunuyor ki… Doların artış gösterdiği son yıllardı ise yurt dışına seyahat etmek hayal oluyor. Ancak bu gezmenize engel değil. Ülkemizin keşfedilmeyi bekleyen onca güzelliği varken yurt dışı seyahat planlarınızı bir başka bahara erteleyebilirsiniz.

1 – Karabük – Yenice Ormanları

Tarihin kokularını size yansıtan Yenice Ormanları, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Cenevizlilerden alınıyor. Orman, 1999 senesinde ise Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından ” acil olarak korunması gereken ” noktalardan biri oluyor. 100 sıcak noktalar içerisinde bu ormanda ilan ediliyor. Şeker Kanyonu Karabük- Yenice Karayolunun 3. kilometre uzağında bulunuyor. Kaya tırmanışçıları ise bu doğal güzelliği kayıtsız kalmıyor.

2 – Dikili- Kalem Adası

Ege denizinde birbirinden güzel noktaları bizleri hep cezbetmiştir. İzmir denilince akla gelen Çeşme gibi Ege denizi denildiğinde de tatil yapılacak cennet mekanları aklımıza geliyor. Ancak Dikili, Kalem Adası pek bilinen bir yer değil. Küçük adanın etrafındaki deniz Maldivler denizini sizlere hatırlatacak. Kalem Adasında sizleri ağırlayacak bir otel bulunuyor. Değişik bir yer görmek için Kalem Adası tercih edebileceğiniz yerlerden birisi olabilir.

3 – Datça- Hayıtbükü

Datça, tatil cennetlerinden birisi. Her yıl bir sürü insan Datça’yı tatil mekanı olarak seçiyor. Ancak Hayıtbükü, Datça’nın en sakin ve sessiz yeri olarak gözlemleniyor. Yerli ve yabancı turistlerin henüz pek keşfetmediği bu güzel yer, fiyatları ile de bütçenizi çok fazla zorlamayacak. Datça tatil rotanız ise Hayıtbükü’ ne uğramadan gitmeyin.

4 – Antalya- Ceneviz Koyu

Muhteşem bir deneyim arıyorsanız  Antalya Ceneviz  koyu, tam size göre bir yer. El değmemiş toprakları ve masmavi denizi ile Ceneviz koyuna Mayıs ve Eylül aylarında gitmenizi öneriyoruz. Eğer Antalya’ya uçak ile gitmeyi düşünüyorsanız ve özellikle tatil döneminde gideceksiniz Antalya uçak biletinizi önceden satın almanızda yarar var.

5 – Amasra – Gideros

Şehirlerin kalabalık oluşu ve gürültüsü sizleri bunalttıysa Amasra’ ya doğru yola koyulma vakti geldi demektir. Çünkü Gideros Koyu, doğanın gizemli güzellikleri ile sizi rahatlatacak bir atmosfere sahip. Kamp yapmayanları sevenler içinse muhteşem bir yer.

Bu liste ucuz uçak biletinin vazgeçilmez adresi Biletmar.com tarafından hazırlanmıştır.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM