Video Pazarlama Verilerine Ulaşmanın Kolay Yolu - Haber34
USD
5,3587
EURO
6,0723
ALTIN
214,2155

Video Pazarlama Verilerine Ulaşmanın Kolay Yolu

Video pazarlamanın ticari sektördeki öneminin daha net anlaşılması ile birlikte çok sayıda kişi rotasını istatistiklere çevirdi. Pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında büyük fayda sağlayan istatistikler ve analizler, çoğu zaman yapılan projelere de yön verebiliyor. Bu noktada video izlenme gibi verileri takip etmek ve stratejileri de bu doğrultuda belirlemek gerekiyor. Peki, bu verileri ya da istatistiklere ulaşmanın kolay […]

Video Pazarlama Verilerine Ulaşmanın Kolay Yolu

Video pazarlamanın ticari sektördeki öneminin daha net anlaşılması ile birlikte çok sayıda kişi rotasını istatistiklere çevirdi. Pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında büyük fayda sağlayan istatistikler ve analizler, çoğu zaman yapılan projelere de yön verebiliyor. Bu noktada video izlenme gibi verileri takip etmek ve stratejileri de bu doğrultuda belirlemek gerekiyor. Peki, bu verileri ya da istatistiklere ulaşmanın kolay bir yolu yok mu?

Video pazarlama alanında yaşanan tüm gelişmeleri takip edebileceğiniz web adreslerinin olduğunu belirtmek isterim. Benim tercihim bu alandaki gelişmeleri yakından takip eden Videomarketing blog sitesi oluyor. Çünkü analiz raporları, farklı şirketlerin istatistikleri ve özellikle video SEO ile ilgili bilgilere bu siteden ulaşabiliyorum.

Video Pazarlamaya Dair İstatistikleri Bilmelisiniz!

Eğer siz de SEO ya da video pazarlama alanında çeşitli çalışmalarda bulunuyorsanız, video pazarlamaya dair tüm istatistikleri biliyor olmanız gerekiyor. Örneğin pazarlamacıların % 82’si videoları içerik pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanıyor. Bu durumda rakiplerinizin bu denli yoğun bir şekilde video kullandığını biliyor olmanız, sizin de stratejinizi bu doğrultuda gerçekleştirmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Bir e-mail içerisinde videonun yer alması, linke tıklanma oranının % 300’e kadar artmasını sağlıyor. Bu bilgi doğrultusunda neden pazarlama stratejilerinizde videoyu da kullanmıyorsunuz? Müşterilerinize ya da potansiyel müşterilerinize gönderdiğiniz e-maillerde video bulunduğuna dair bir başlık kafi bile olabilir.

Ancak bu bilgileri kullanabilmeniz için öncelikle söz ettiğimiz verilere ulaşmanız gerekiyor. Bunun kolay yolu da internet üzerinden takip eden siteleri yakın markajda tutmak! Sizin için tüm gelişmeleri takip ederek ziyaretçilere aktaran bir web sitesi gerekli bilgileri öğrenmeniz için en kolay yol oluyor. Bu noktada tercihim Videomarketing ve haliyle size de önerim bu siteyi takip etmeniz olacak.

Özellikle “araştırmalar” kategorisine göz atmalısınız. İşinize yaracak onlarca bilgi var. Stratejinizi ya da SEO çalışmanızı nasıl bir planlama doğrultusunda hazırlarsınız, bilemiyorum. Ancak projelerinize yön verecek mühim bilgilere ulaşmanızın başarı adına önemli olduğunu daha önce defalarca deneyimledim. Haliyle bilgi odaklı bir strateji, tahmin odaklı bir stratejiden çok daha başarılı oluyor.


FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM