Yanlış yapıyoruz! - Haber34
USD
4,5166
EURO
5,3099
ALTIN
187,1596

Yanlış yapıyoruz!

Havaların soğuk olması nedeniyle çamaşırlarımızı dışarı asarak kurutmak oldukça zor olmaya başladı. Ancak kış aylarında çamaşırlarımızı evin içinde kurutmak da hastalık habercisi… Göğüs hastalıkları uzmanı Doktor Murat Apaydın, havaların soğumasıyla birlikte, çamaşırların genellikle kaloriferlerin üzerine serilerek kurutulduğunu belirterek şu uyarılarda bulundu: ÇAMAŞIRDAKİ DETERJANLAR SOLUNAN HAVAYA KARIŞIYOR Bu durum odadaki nem dengesini olumsuz etkiliyor. Çamaşırlarda kullanılan […]

Yanlış yapıyoruz!

Havaların soğuk olması nedeniyle çamaşırlarımızı dışarı asarak kurutmak oldukça zor olmaya başladı. Ancak kış aylarında çamaşırlarımızı evin içinde kurutmak da hastalık habercisi…

Göğüs hastalıkları uzmanı Doktor Murat Apaydın, havaların soğumasıyla birlikte, çamaşırların genellikle kaloriferlerin üzerine serilerek kurutulduğunu belirterek şu uyarılarda bulundu:

ÇAMAŞIRDAKİ DETERJANLAR SOLUNAN HAVAYA KARIŞIYOR

Bu durum odadaki nem dengesini olumsuz etkiliyor. Çamaşırlarda kullanılan deterjan yumuşatıcı gibi kimyasallar, kurutma işlemi esnasında soluduğumuz havaya karışıyor.

KIŞ DA OLSA DIŞARIDA KURUTUN

Bunu engellemenin tek yolu da, hava ne koşullarda olursa olsun mümkün olduğu kadar dışarıda kurutmaya çalışmak. Balkon ve teras gibi. İçeride kurutmak zorunda kalırsak da, yattığımız odada değil, gündüz kullanılan odada kurutmaya özen göstermek lazım.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM