Yarıyıl tatili 30 gün mü olacak? - Haber34
USD
5,3605
EURO
6,0774
ALTIN
214,4541

Yarıyıl tatili 30 gün mü olacak?

Birkaç gündür bazı haberlerde ve internet sitelerinde yarıyıl tatilinin 15 günden 30 güne çıkarılacağı yönünde bilgiler dolaşıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili açıklama yaparak tartışmaları sonlandırdı. MEB yetkilileri, ‘yarıyıl tatilinin 30 güne çıkarılmasına’ yönelik bir çalışmaları bulunmadığını söyleyerek, kimi sitelerde bu yönde çıkan haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkililerinden alınan bilgiye göre, […]

Yarıyıl tatili 30 gün mü olacak?

Birkaç gündür bazı haberlerde ve internet sitelerinde yarıyıl tatilinin 15 günden 30 güne çıkarılacağı yönünde bilgiler dolaşıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili açıklama yaparak tartışmaları sonlandırdı.

MEB yetkilileri, ‘yarıyıl tatilinin 30 güne çıkarılmasına’ yönelik bir çalışmaları bulunmadığını söyleyerek, kimi sitelerde bu yönde çıkan haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkililerinden alınan bilgiye göre, 15 gün olan yarıyıl tatilinin 30 güne çıkarılmasına dair bir çalışma yok. Yetkililer, buna yönelik haberlerin doğruyu yansıtmadığını söyledi.

Kimi sitelerde, “MEB’in yürüttüğü çalışmaya göre sömestr tatilinin 15 günden 30 güne çıkarılarak, 31 Aralık-1 Şubat tarihleri arasında yapılacağı, uygulama ile yerli turist kaynaklı ekonomide canlılık ve enerji tasarrufu sağlanacağı” yönünde haberler çıkmıştı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM