Yıldırım'ın yardımcılarının görevleri belli oldu - Haber34
USD
5,3605
EURO
6,0774
ALTIN
214,4541

Yıldırım’ın yardımcılarının görevleri belli oldu

İlk bakanlar kurulunun ardından Başbakan yardımcılarının görevleri açıklandı.

Yıldırım’ın yardımcılarının görevleri belli oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile koltuğu oturan Binali Yıldırım’ın yardımcılarının kim olduğu Numan Kurtulmuş tarafından açıklandı.

Binali Yıldırım; MGK Genel sekreterliği, MİT Müsteşarlığı, TOKİ Başkanlığı, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Tanıtma Fonu Kurulu Genel Sekreterliği.

Nurettin Canikli; TBMM ile ilişkiler, reformların ve yatırımların koordinasyonu ve izlenmesi, yatırım ortamının iyileştirilmesi.

Mehmet Şimşek; Hazine Müsteşarlığı, TC. Merkez Bankası, TC. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası.

Tuğrul Türkeş; Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiye kararlarının ve görüşlerinin değerlendirilmek üzere Bakanlar Kurulu’na sunulması kabulü halinde bu tavsiye kararanlarının uygulanmasının koordinasyonu ve izlenmesi. Kıbrıs ile koordinasyon işleri, Medeniyetler İttifakı Projesi’nin yürütülmesi, 100. Yıl anmaları ile ilgili konuların koordinasyonu.

Veysi Kaynak; İnsan hakları ile ilgili kurullar ve koordinasyonu.

Numan Kurtulmuş; Hükümet sözcülüğü, Kamu diplomasisi ile ilgili işleri yürütülmesi ve Danıştay ile ilgili ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurumu Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, Radyo Televizyon Üst Kurulu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM