Yürüyüşe izin çıkmadı - Haber34
USD
5,8725
EURO
6,7908
ALTIN
229,8704

Yürüyüşe izin çıkmadı

Ankara Valiliği, CHP’nin düzenlemeyi düşündüğü yürüyüşe izin vermedi.

Yürüyüşe izin çıkmadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında çalışmalar devam ediyor. Günden güne artan terör saldırılarının da bu güne yansıması yetkilileri korkuturken yapılan ihbarların hepsi değerlendirilmeye alınıyor.

Son olarak IŞİD’in Anıtkabir’de yapacağı iddia edilen terör eylemi Genelkurmay tarafından yalanlansa da Cumhuriyet Halk Partisi’nin Güvenpark’tan Anıtkabir’e düzenlemek istediği yürüyüşe izin çıkmadı.

Ankara Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle: 

“CHP İl Gençlik kolları adına İl Gençlik Kolu sekreteri Eda Yüksel ve İl Gençlik Kolu Başkanı Berk Kılıç’ın ‘ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Kapsamında CHP Ankara İl Gençlik Kollarının CHP İl Başkanlığı (Milli Müdafaa Caddesi Güven Park) önünden Anıtkabir’e kadar yürüyüş için izin’ talebi üzerine; Valilik Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün 12.05.2016 tarih ve 19403 sayılı yazısı ile ‘2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği İlimizdeki Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri alan ve güzergahlarının 29.01.2016 tarihinde Valiliğimizce onaylanıp duyurulduğu, bu Kanuna uygun olarak daha önce ilan edilen alanlardan birisi için bildirimde bulunulduğu takdirde, bildirimin değerlendirmeye alınacağı’ Berk Kılıç’ın adına yazı ile bildirilmiştir. Yapılan bu bildirime rağmen, bugüne kadar CHP İl Gençlik Kolları tarafından belirtildiği şekilde bir talepte bulunulmamıştır. Gerek 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve ilgili Yönetmeliği gereği mevzuat bakımından gerekse güncel hassasiyetlerden dolayı bu yürüyüşün güvenlik açısından uygun olmadığını, Bilgilerinize arz ve rica ederim.”

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM